Španieli opäť prehrali, Neymar zariadil Brazílii víťazstvo

TASR|29. júl 2012 o 15:16

Španielski futbalisti ešte nedali na olympiáde gól a do vyraďovacej fázy sa už nedostanú.

MANCHESTER. Brazílski futbalisti sa prebojovali do štvrťfinále olympijského turnaja v Londýne, keď v druhom vystúpení v C-skupine zdolali Bielorusko 3:1.

Neymar pripravil pre svojich spoluhráčov dva góly a sám skóroval.

Snahu juhoamerických kandidátov na zlaté medaily o strhnutie vedenia na ich stranu zavŕšil práve gól dvadsaťročného talentovaného útočníka, ktorý v 65. minúte upravil stav stretnutia na 2:1 presnou strelou pravačkou do ľavého horného rohu brány.

Japonci postupujú

Gólový účet na Old Trafforde v Manchestri otvoril v ôsmej minúte duelu bieloruský tvorca hry Renan Bressan, paradoxne rodák z Brazílie.

Už v 15. minúte však Neymarov center zužitkoval Alexandre Pato a podobne prácu hviezdneho mladíka premenil na gól Oscar v nadstavenom čase.

Po víťazstve má Brazília na konte šesť bodov, o tri viac ako Bielorusi.

Nový Zéland a Egypt majú po vzájomnej remíze 1:1 v tabuľke po jednom bode.

Posledný zápas skupiny odohrá Brazília proti Novému Zélandu a Bielorusko nastúpi proti futbalistom z Egypta.

Japonskí futbalisti sa stali štvrťfinalistami turnaja, keď v druhom vystúpení v D-skupine zdolali Maroko 1:0.

Hondurasu stačil gól

Futbalisti Španielska prehrali aj druhý zápas na OH a prišli o šancu na postup do štvrťfinále.

Po prehre 0:1 v úvodnom zápase proti Japoncom ťahali za kratší koniec aj v nedeľňajšom dueli proti hráčom Hondurasu (0:1).

O jediný presný zásah stretnutia sa postaral už v 7. min krídelník Jerry Bengtson a favoritovi z Pyrenejského polostrova sa až do konca merania síl nepodarilo prekonať defenzívu stredoamerického mužstva.

Rovnaký osud ako úradujúcich majstrov sveta a Európy postihol aj reprezentantov Spojených arabských emirátov, ktorí podľahli domácej Veľkej Británii 1:3.

Naopak, istotu postupu medzi najlepších osem tímov na olympiáde si už po dvoch stretnutiach zabezpečili futbalisti Brazílie a Japonska.

ico

Futbal, muži

A-skupina:

Senegal - Uruguaj 2:0 (2:0)

Góly: 10. a 37. Konate, ČK: 30. Abdoulaye (Sen.)

Veľká Británia - Spojené arabské emiráty 3:1 (1:0)

Góly: 16. Giggs, 73. Sinclair, 76. Sturridge - 60. Alfalasi

B-skupina:

Mexiko - Gabon 2:0 (0:0)

Góly: 63. a 90. Santos (druhý 11 m), ČK: 90. Ndong (Gabon)

Kórejská republika - Švajčiarsko 2:1 (0:0)

Gól: 7. Bengtson

Domov»Ďalšie športy»Olympijsk黊panieli opäť prehrali, Neymar zariadil Brazílii víťazstvo