Maďarského reprezentanta diskvalifikovali, zo zlata sa tak teší domáci Číňan

Žen C'-wej. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. feb 2022 o 16:15

Boli sa o prvenstvo, napokon skončil bez medaily.

Šortrek na ZOH v Pekingu 2022

PEKING. Čínsky šortrekár Žen C'-wej získal zlatú medailu v pretekoch na 1000 m na ZOH v Pekingu. Striebro si odniesol jeho krajan Li Wen-lung, bronz získal maďarský reprezentant Shaoang Liu.

Do 5-členného finále sa okrem menovanej trojice dostali aj Shaolin Sandor Liu reprezentujúci Maďarsko a Číňan Wu Ta-ting.

Finále malo dramatický priebeh. Štyri kolá pred koncom boli preteky prerušené po tom, ako sa na ľade objavili príliš veľké ryhy a bola ohrozená bezpečnosť pretekárov.

Bezprostredne po reštarte sa do čela dostali dvaja čínski reprezentanti, no päť kôl pred koncom ich predbehol Shaolin Sandor Liu. Ten napokon prišiel do cieľa s minimálnym náskokom štyroch stotín sekundy pred C´wejom.

Maďarský reprezentant však následne dostal žltú kartu za to, že v cieľovej rovinke rukou zabránil C´wejovi v predbiehaní.

Pre víťazného Číňana je to už druhá zlatá medaila zo ZOH v Pekingu, prvú získal v štafete.

Všetky informácie o ZOH Peking 2022

Olympijské hry»Olympiáda Peking 2022»Program a výsledky»Šortrek»Maďarského reprezentanta diskvalifikovali, zo zlata sa tak teší domáci Číňan