MS v hokeji žien do 18 rokov 2024: Slovenky prehrali vo štvrťfinále s Fínskom

Slovensko - Fínsko: ONLINE prenos zo štvrťfinále MS v hokeji žien do 18 rokov 2024. (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. jan 2024 o 10:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo štvrťfinále MS v hokeji žien U18 2024: Slovensko - Fínsko.

ZUG. Slovensko a Fínsko dnes odohrali štvrťfinálový zápas na MS v hokeji žien do 18 rokov, ktoré hostilo švajčiarske mesto Zug.

Slovenky doposiaľ na turnaji vyhrali raz, keď v súboji o tretie miesto v skupine B po dramatickom priebehu zdolali domáce hráčky 2:1 po predĺžení.

Okrem toho na úvod podľahli favorizovaným Američankám 1:7 a následne prehrali so Švédkami 3:6, hoci ešte v 52. minúte bolo skóre vyrovnané.

Slovenky nedokázali pretaviť na gól ani jednu z 19 striel na bránku súpera a podľahli rovesníčkam z Fínska 0:2.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE: Slovensko - Fínsko na MS v hokeji žien do 18 rokov 2024 dnes LIVE (štvrťfinále, štvrtok, výsledok, NAŽIVO)

Majstrovstvá sveta žien U18 Štvrťfinále 2023/2024
11.01.2024 o 13:30
Fínsko
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly a asistencie: 32. Kuusistová (Ekoluomaová, Byskataová), 52. Ekoluomaová. Rozhodca: Haacková (GER), Willinerová (SUI) – Gottlibetová (HUN), Moleková (SVK). Diváci: 265.
Prenos
Je tu konec utkání, po kterém hraje v aréně finská hymna. Seveřanky porazily Slovenky 2:0 po brankách Kuusistové a Ekoluomaové a zaslouženě tak postupují do semifinále, ve které doplňují zatím jediné postupující Češky.
Nejlepší hráčky zápasu:

Finsko – TUULI TALLINENOVÁ
Slovensko – ALEXANDRA MATEICKOVÁ
Konec zápasu.
59:58
Už je jasné, že to Finky zvládnou, nicméně je potřeba vhodit poslední buly po zakázaném uvolnění.
59:30
Do prázdné branky mohla střílet Lačná, puk se ji ale na hokejce svezl a letěl mimo.
59:10
Střela Mateickové od modré byla zablokována, Finky následně vyhazují na icing.
58:10
importantNení na co čekat, Slovenky to zkouší v šesti!
58:10
Oddechový čas pro tým Slovensko.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty a my sleduje zajímavé zakončení Tóthové. Kuja-Halkolaová předvádí další důležitý zákrok.
56:17
Paulínyová udělala soupeřce rychlou kličku a z osy hřiště vypálila. Bohužel svůj pokus namířila jen do břicha brankářky.
55:20
Střelu Blichové od modré čáry likviduje jistým zákrokem brankářka Finska, vhazovat se bude po její levici.
54:45
Slovenky vybojovaly vhazování v útočném pásmu.
52:45
Lopušanová byla opět proti přesile, tentokrát ji byl puk odebrán dříve, než se vůbec stačila v útočném pásmu rozhlédnout.
51:29
51:29
goalFinsko právě vstřelilo branku!
EMMA EKOLUOMAOVÁ to vzala na sebe, od mantinelu se dostala až do dobré střelecké pozice, odkud se střelou mezi nohy nemýlila.
50:30
Lopušanová vyrazila na steč proti dvěma soupeřkám. Po své kličce se dostal až za branku, odkud chtěl šikovně zakončovat. Puk ji ale o kousek utekl.
48:55
Další dobrý zákrok Debnárové, střelu z levé strany vytěsnila ramenem.
48:13
Tapaniová se prodrala mezi dvě obránkyně Slovenska a vypálila. Debnárová musela vytasit důležitý zákrok.
47:00
Severský tým je opět velmi aktivní v útočném pásmu, Slovenkám nezbývá nic jiného, než vyhodit na icing.
45:15
Juríková se dostala k dorážce bekhendem, finská brankářka se štěstím vyráží.
43:47
Vyloučení v týmu Finsko:
Kuusistová – 2 min., nedovolené bránění.
43:34
Je tu zakázané uvolnění slovenského výběru, vypadá to, že se po dvou minutách klidu opět Slovenky zapotí.
43:15
Finky v plném počtu.
42:45
Finky se osvobozují vyhozením až za branku Debnárové.
41:45
Lopušanová dostala nabito na modrou čáru, její pokus vyráží brankářka betonem.
41:15
Loponenová – 2 min., hákování.
41:00
Třetí třetina začala finskou aktivitou, seveřanky zatím nepůjčily Slovenkám puk.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely po 2. třetině:

Finsko 16
Slovensko 14
Tempo hry se ve druhém dějství mnohem více vyrovnalo, co už ale vyrovnané není je stav utkání. Finky totiž zásluhou Julie Kuusistové vedou 1:0. Slovenský výběr má tak co dělat, aby skore ve třetí třetině vyrovnal.
Další třetina začne přibližně v 15:10.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:49
Z levé strany to ještě zkouší Lopušanová, její pokus letí nad tři tyče.
39:05
Finky jsou v plném počtu, Slovenky až na dobrou střelu z úvodu přesilovky nic moc nepředvedly.
38:42
Po dobrém začátku přesilovky už to není ono. Po další nepřesné rozehrávce Slovenek přichází icing.
38:09
Bohužel nepřesná přihrávka vyhání Slovenky z útočného pásma.
37:10
Ihned po vhazování se do dobré pozice dostala Lopušanová. Její přízemní rána jen o kousek minula levou tyč.
37:05
Tapaniová – 2 min., podrážení.
36:20
Finky dobře napadaly rozehrávku soupeřek a získaly kotouč na své hole. Následně pálila Anderssonová, její pokus zablokovala obrana.
34:21
Paulinyové chyběly centimetry, aby jela sama na branku. Obránkyně Finska ji totiž na poslední chvíli odpálila přihrávku, kterou měla přijmout.
33:46
Po inkasované brance si Debnárová zvyšuje sebevědomí dobrým zákrokem lapačkou. Vhazovat se bude po její pravici.
31:29
31:29
Tohle je rána pro Slovenky, ty totiž inkasují po své velmi dobré pasáži. Za Finky se po šikovném bekhendu prosazuje JULIA KUUSISTOVÁ. Asistence: Ekoluomaová a Byskataová.
30:28
Paulinyová pálila z velké blízkosti z voleje. Finská brankářka je však zatím neomylná.
29:16
Střela Lopušanové z velkého úhlu jen prolétla brankoviště, o pár vteřin později Finky vyhazují.
28:46
Holmergová – 2 min., nedovolené bránění.
27:07
A je tu další nepřesnost Finek, tentokrát se jedná o zakázané uvolnění. Slovenky se tak zadarmo dostaly do pásma soupeřek.
26:56
Slovenky z dalšího tlaku zachraňuje offside soupeřek.
25:26
Po rychlé kombinaci mohla do polo odkryté branky střílet volná Nurmistoová, bohužel pro ní si ale puk špatně zpracovala a vystřelit nedokázala.
24:49
Slovenky celkem v pohodě přežily první vyloučení a jsou v plném počtu.
23:50
Ve vlastním oslabení se do dobré šance dostala Tóthová, její střelu se štěstím vyrazila finská brankářka.
23:13
Finkám se zatím v přesilovce nedaří a přicházejí o pásmo.
22:49
Vyloučení v týmu Slovensko:
Kostková – 2 min., podrážení.
21:46
Nepřesnou rozehrávku Finek zachytila Tischlerová, Slovenky opět získávají kotouč.
21:00
První minutu druhé třetiny je to zatím nahoru-dolu, ani jeden tým se zatím nepotkal s pukem na delší čas.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině:

Finsko 10
Slovensko 7
Finky jsou zatím jednoznačně lepším týmem, svou velkou herní převahu zatím ale nevyužily. Na stavu 0:0 má největší podíl skvěle chytající brankářka Debnárova, ta je zatím noční můrou finských útočnic.
Další třetina začne přibližně v 14:25.
20:00
První třetina skončila.
19:50
Finky sice drží puk na svých hokejkách v poslední minutě, střelu už ale asi nestihnou.
18:37
Po ztrátě Lopušanové jely Finky do protiútoku. Při něm ale přišla nepřesná nahrávka a nakonec z toho je zakázané uvolnění.
18:16
Halušková vystřelila ze střední vzdálenosti, jistým zákrokem lapačkou její pokus zlikvidovala brankářka Kuja-Halkolaová.
17:05
importantSlovenky teď měly velké štěstí, po střele jedné z Finek se za Debnárovou rozechvěla horní tyč.
15:30
Po delší době se ke střele dostaly i Slovenky, konkrétně to byla Nela Lopušanová. Ta se snažila překvapit brankářku střelou z otočky, Kuja-Halkolaová však byla pozorná.
14:39
Další nebezpečnou ránu od modré blokuje slovenská obrana.
14:01
Slovenky jsou teď pod velkým tlakem a nezbývá jim nic jiného, než vyhodit kotouč na icing.
13:16
Pohjanaová střílela od modré na teč, puk se štěstím minul slovenskou branku.
12:19
Přihrávka na Benakovou byla nepřesná, Slovenkám se tak píská další icing.
11:43
Ekoluomaová vybojovala puk v rohu, obkroužila pásmo a z levé strany vypálila. Debnárová vyráží do rohu.
10:40
Halušková ztratila kotouč v útočném pásmu, takže vznikl rychlý protiútok Finek. Hostující obránkyně však situaci zvládly a nebezpečí zažehnaly.
09:27
Střelu Tallinenové od modré čáry zastavuje obětavým zákrokem jedna ze Slovenek.
08:24
Po zbrklé rozehrávce Tischlerové se píská zakázané uvolnění.
06:50
Další skvělý zákrok Debnárové, do rohu vyrazila skrytou střelu finské protihráčky.
06:00
Slovenky jsou opět pod tlakem, po prohraném souboji v rohu pásma přišla nahrávka na volnou Anderssonovou, která pálila z vrcholku kruhů. Dobrým zákrokem se musela prezentovat Debnárová.
04:03
Čtvrtý útok finského výběru na dobrou minutu zavřel v útočném pásmu unavené Slovenky. Ty ale velký tlak přežily, vyhodily a nakonec i vystřídaly.
02:30
Blíchová se dostala z levé strany k zajímavé střele, kterou mířila na bližší tyč. Finská brankářka se přimáčkla k tyči a puk vyrazila.
01:50
Po špatné rozehrávce slovenské třetí formace se puku opět ujímají domácí hráčky.
00:55
Seveřánkám se nepodařilo vjet do pásma dle pravidel, tudíž je pískán offside.
00:15
První střelu Finek vyráží Debnárová do rohu.
00:01
Utkání právě začalo.
Během pár okamžiků vše začne. Slovenky budou hrát v bílých dresech, domácí Finky nastupuji v modré variantě.
Úvodní sestavy:

Finsko: Huovinenová (Kuja-Halkolaová) – Tallinenová (C), Ojalaová, Palinová, Pohjanahová, Anderssonová, Holmergová, Timoenová – Byskataová (A), Kuusistová, Ekoluomaová (A) – Loponenová, Tapaniová, Lehikoinenová – Julkunenová, Kankkunenová, Slivonenová – Nurmistová, Siekkinenová, Stenová
Trenér: Mira Kuismová

Slovensko: Debnárová (Sumegová) – Masláková, Mateicková (A), Tomastiková, Halušková, Kostková, Tischlerová – Blichová (C), Benaková, Paulinyová (A) – Juříková, Tóthová, Lopušanová – Lacková, Komlosová, Lačná
Trenér: Gabriela Sobolová

Rozhodčí: Haacková (GER), Willinerová (SUI) – Gottlibetová (HUN), Moleková (SVK).
Finské hokejistky budou do tohoto utkání vstupovat v roli favorita. Ve své skupině skončily druhé, 3 body za suverénní Kanadou. Právě Kanada dokázala Finky porazit v posledním utkání skupiny vysoko 10:0. S finským výběrem hokejistek hrál ve skupině i ten náš, velice vyrovnaný zápas nakonec vyhrály Finky 3:2.

To Slovenky jdou do čtvrtfinále ze třetího místa. Ve své skupině nejprve prohrály s výběrem USA 7:1, potom prohrály i se Švédkami 6:3. V posledním utkáním nakonec porazily Švýcarky 2:1 v prodloužení a na čtvrtfinále se tedy naladily vítězně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.