Slovan v Čerepovci neskóroval, na miesto v play-off stráca 10 bodov

Slovan nastúpi na súboj proti Severstaľu v bránke s Miroslavom Kopřivom.
Slovan nastúpi na súboj proti Severstaľu v bránke s Miroslavom Kopřivom. (Autor: SITA)
SITA|26. okt 2013 o 11:28

Bratislavčania prehrali so Severstaľom 0:2, Branko Radivojevič už nastúpil v prvej formácii.

• Hokejový útočník Branko Radivojevič mal premiéru v drese Slovana Bratislava v stretnutí KHL na ľade Severstaľu Čerepovec. Gól nedal aj napriek 6 strelám.
  • V bránke domáceho Severstalu vychytal Čech Jakub Štěpánek nulu, v bránke Slovana jeho krajan Miroslav Kopřiva dostal dva góly.
  • Slovan je v Západnej konferencií s 20 bodmi predposledný, Severstal naň týmto víťazstvom zvýšil náskok na 8 bodov.
  • Bratislavčania nedali tomuto súperovi gól ani v treťom vzájomnom súboji, v predchádzajúcej sezóne mu podľahli 0:6 a 0:3.
  • Slovanisti sa v druhom zápase na tripe vonku predstavia v pondelok 28. októbra o 16.00 h SEČ v Jaroslavli.

Čerepovec - Slovan 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 2. Kazakovcev (Buchnevich), 28. Bumagin (Berdnikov, Videll)

Strely na bránku 27:29, vylúčení 3:4, presilovky a oslabenia 0:0, 4250 divákov

Slovan v druhej tretine vyrovnal hru, no cez pozornú obranu súpera si nedokázal vypracovať gólové príležitosti.

Hostia v úvode tretej tretiny ubránili presilovku domácich a vzápätí sa prezentovali niekoľkými dobrými príležitosťami.

Štajnoch a ani Radivojevič však domáceho gólmana neprekonali a nepodarilo sa im to ani v následnej presilovke.

Domáci do konca duelu dobre bránili a Slovan prakticky do ničoho nepustili. Slovan síce v tretej tretine výrazne prestrieľal súpera, ale nič mu to nebolo platné, Jakub Štěpánek si udržal až do konca čisté konto.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Odohrali sme zlý začiatok zápasu i celú prvú tretinu. Umožnili sme na jej začiatku streliť súperovi gól a dostať sa tak do zápasu. V 2. a 3. tretine sme hru vyrovnali, vytvorili si šance, ale proti nadšene hrajúcemu súperovi a dobre chytajúcemu brankárovi sme sa nepresadili."

Čerepovec: Štěpánek - Laakso, N. Andersén, Kalašnikov, Čáslava, Jevsejenkov, Stasenko - Videll, Bušujev, Nikoncev - Stoľarov, Berdnikov, Bumagin - Kovyršin, Kazakovcev, Bučnevič - Klimenko, Alexej Medvedev, Antipov

Slovan: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Andrej Šťastný, Kukumberg - Daňo, Matoušek, Hudáček.

Domov»Hokej»KHL»Slovan v Čerepovci neskóroval, na miesto v play-off stráca 10 bodov