Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Slovan sa dohodol so zámorským brankárom

Slovanisti budú mať nového brankára - zo zámoria. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 9. dec 2014 o 15:14

Napriek finančným ťažkostiam zatiaľ v Slovane neuvažujú o návrate do domácej extraligy.

BRATISLAVA. Po zranení Johana Backlunda by mohol pomôcť situáciu v hokejovom Slovane Bratislava vyriešiť brankár zo zámoria.

Švéd Backlund, ktorý v doterajšom priebehu sezóny odchytal 22 zápasov, si poranil sval v oblasti dolnej končatiny počas predĺženia domáceho zápasu proti Atlantu Mytišči (2:1 po sam. nájazdoch). V bránke v súčasnosti dostáva šancu Jaroslav Janus, ktorému kryje chrbát Samuel Baroš.

Náhradu za Backlunda získajú

"Sme dohodnutí s jedným zámorským brankárom, ktorý by sa mal objaviť v najbližších dňoch na tréningu a následne aj v zápase. Post brankára by mal byť v najbližších dňoch vyriešený," uviedol v rozhovore pre Rádio Slovensko generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

V bratislavskom mužstve sa obzerajú aj po posilách do ofenzívy. Vedenie klubu by sa nebránilo ani angažovaniu skúseného centra Michala Handzuša.

"V poslednom čase sme sa nerozprávali na tému príchodu, dôležité je, aby naskočil do zápasového rytmu. Ak bude hrať týždeň, dva a bude rozohraný, potom sa v krátkej dobe stretneme a uvidíme, či sa dohodneme. Takého hráča by sme mali radi v kabíne," uviedol pre Rádio Slovensko Maroš Krajči.

Do extraligy sa nevrátia

V súčasnosti má Slovan finančné problémy, keďže časť partnerov pochádza z Ruska a vzťahy medzi touto krajinou a Európskou úniou sú napäté pre krízu na Ukrajine. Špekuluje sa aj o budúcnosti bratislavského tímu v Kontinentálnej hokejovej lige.

"Verím, že najbližšia budúcnosť je v KHL. Aj keď musím jedným dychom pripustiť, že situácia na finančnom poli nie je jednoduchá, lebo máme ruských i slovenských partnerov, ktorí sú závislí na slovensko-ruskom biznise. Verím, že sa všetko dá časom do poriadku, strany sa umúdria, začne sa obchodovať, obrúsia sa hrany v politike. Momentálne je situácia napätá," tvrdí Maroš Krajči.

Neuvažujú o návrate do extraligy

Napriek finančným ťažkostiam zatiaľ v Slovane neuvažujú o návrate do domácej extraligy.

"Bolo by porazenecké takto rozmýšľať. Urobíme všetko preto, aby sme našli v Rusku nových partnerov a presvedčili prípadných nových slovenských. Urobíme všetko, aby sme KHL hrali nielen na budúci rok, ale dlhodobo."

V Kontinentálnej hokejovej lige dochádza v súčasnosti k množstvu zmien. Vymenil sa prezident súťaže i vedenie. Objavili sa zatiaľ nepotvrdené informácie, že liga už neráta s chorvátskym Medveščakom Záhreb. Veľa napovie míting zástupcov klubov a vedenia 17. a 18. decembra v Soči.

"Máme nejaké informácie, ako by sa KHL mala vyvíjať do budúcnosti, ale nebolo naznačené, že by v nej nemal figurovať Slovan. Skôr sa chcú orientovať na hokejové krajiny a kluby s bohatou tradíciou a principiálne, aby klub ako Slovan hral so slovenskými hráčmi vyšperkovaný legionármi.

Gro hráčov by malo byť vraj domácich, čo Medveščak nespĺňa.

"Situácia v Rusku sa mení zo dňa na deň, prišlo nové vedenie KHL. Je veľmi ťažké prejudikovať, čo sa stane. Skôr je zámer, aby KHL znížila počet mužstiev, bola kompaktnejšia a presuny neboli až také a všetko bolo sústredené na západe a východe," dodal Krajči.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.