Slovan nezvládol druhú tretinu v Čeľabinsku, prehral 1:2

Miroslav Kopřiva.
Miroslav Kopřiva. (Autor: TASR)
SITA|5. jan 2014 o 08:56

Slovan prehral a má nula bodov zo zápasu, v ktorom súrne potreboval bodovať.

ČEĽABINSK. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom stretnutí KHL na ľade ruského tímu Traktor Čeľabinsk 1:2.

V druhom dueli v rámci štvorzápasového tripu inkasovali oba góly v druhej tretine, v závere už iba skorigoval výsledok Branko Radivojevič. Traktor tak oplatil Slovanu prehru 5:6 z Bratislavy.

Zverenci trénera Rostislava Čadu po 40 odohratých zápasoch strácajú na poslednú ôsmu postupovú priečku v Západnej konferencii, ktorú si drží Jaroslavľ, stále desať bodov, keďže Lokomotiv v nedeľu prehral vo Vladivostoku 0:3.

Slovanisti počas série na klziskách mužstiev z Východnej konferencie zatiaľ ešte nebodovali, v piatok podľahli Metallurgu Magnitogorsk 2:6.

Najbližšie sa stretnú s Neftechimikom Nižnekamsk v utorok 7. januára o 14.00 h, výjazd zakončia na ľade Salavatu Julajev Ufa vo štvrtok 9. januára o 14.00 h.

"Videli sme veľmi vyrovnaný zápas. Pre nás bolo dôležité uhrať v prvej tretine takmer dvojminútové oslabenie 3 na 5. V úvodnej časti sme boli aktívnejší ako súper, rozhodla však druhá tretina, v ktorej sa súperovi podarilo streliť dva góly," povedal tréner Slovana Rostislav Čada pre hcslovan.sk.

• Slovan musel dnešný zápas KHL na Urale vyhrať, ak si chcel zachovať reálnu nádej na postup do play off.
  • V bránke chytal Miroslav Kopřiva, ktorý v predchádzajúcom zápase v Magnitogorsku menil Janusa v 34. minúte po 6. góle v jeho sieti.
  • Juraj Mikúš nastúpil na krídle pri centrovi Petrovi Ölveckom.

Čeľabinsk - Slovan 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 24. Valejev (Klimontov, Abdullin), 39. Zavaruchin (Panov) - 58. Radivojevič (Škoula)

Rozhodovali: Dejev, Sojin - Birin, Medvedev, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 7200 divákov.

Traktor: Garnett - Bondarev, Riabykin, Kondratiev, Vasiľčenko, Borodkin, Katičev, Klimontov, Chlystov - Kosticyn, Kontiola, Bulis - Kokujov, Popov, Glinkin - Zavaruchin, Panov, Čistov - Valejev, Abdullin, Mokin.

Slovan: Kopřiva - Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Mráz, Šťastný, T. Mikúš.

ONLINE:

Tretia tretina

Koniec, Slovan prehral a má nula bodov zo zápasu.

59. min: Slovan sa v plnom počte pokúsi vyrovnať, hrá power play, tréner Čada si vzal oddychový čas.

57. min: Slovan znížil pri vylúčení Sigaleta v oslabení na 2:1.

55. min: Domáci úspešne držia hostí na dištanc.

50. min: Kopřiva chytil šancu Popova, na druhej strane bol strelecky opäť aktívny obranca Mojžíš.

46. min: Slovan sa v oslabení ubránil.

44. min: Na dve minúty je vylúčený slovanista Trončinský.

Druhá tretina

Druhá tretina sa skončila, 22 sekúnd pred jej koncom išiel na trestnú lavicu Valejev.

39. min: Domáci slovanistov v druhej tretine prestrieľali 13:3 a výsledkom je gól minútu a dve sekundy pred koncom tretiny.

33. min: Namiesto útočníkov Slovana sa pred Garnettom ocitol Mojžíš, ale gól nedal.

30. min: Slovan síce presilovku prežil, no mal na mále.

27. min: Slovan gól nedal, naopak, na trestnú lavicu ide Miklík.

25. min: Po ďalšej šanci domácich ide na trestnú lavicu Vasiľčenko, Slovan má prvú presilovku v zápase.

24. min: Puk z hokejky Valejeva prešiel do bránky Kopřivu - 1:0. Slovan v druhej časti nevystrelil na bránku, domáci, naopak, svoju štvrtú strelu premenili na gól.

Začala sa druhá tretina. Domáci sú v jej úvode aktívnejší.

Prvá tretina

Po prvej tretine sú strely na bránku 5:9.

19. min: Kopřiva mal úspešný zákrok.

15. min: Bartovičovu sľubnú strelu likviduje Garnett.

13. min: Hrá sa priemerný hokej bez vyložených šancí, strely na bránku sú 2:5.

6. min: Slovan sa ubránil dvojnásobnému oslabeniu.

4. min: Mojžíš ide na trestnú lavicu za hákovanie. O 20 sekúnd šiel von aj Sigalet za zdržovanie hry.

Zápas sa začal. Sleduje ho 7200 divákov.

Pred zápasom:

Slovan Bratislava nastúpi na nedeľňajší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Traktora Čeľabinsk v bránke s Miroslavom Kopřivom, ktorému bude zo striedačky kryť chrbát Jaroslav Janus.

Obranné dvojice zostali v rovnakom zložení ako v piatkovom stretnutí v Magnitogorsku. Jonathan Sigalet sa predstaví s Martinom Škoulom, Marek Trončinský s Vladimírom Mihálikom a tretiu obranu vytvorí Tomáš Mojžíš a Martin Štajnoch.

V útočných formáciách nastala jedna zmena. V druhom útoku sa na pozíciu centra posunie Peter Ölvecký, na krídle bude hrať Juraj Mikúš, ktorého na opačnej strane doplní kapitán Milan Bartovič.

Na svoju príležitosť bude čakať siedmy obranca Ján Brejčák a trinásty útočník Tomáš Matoušek.

Nedeľňajší súboj v Čeľabinsku sa začne o 12.00 h SEČ. Výprava Slovana sa hneď po skončení zápasu letecky presunie do Nižnekamska, kde belasí v utorok 7. januára o 14.00 nastúpia proti Neftechimiku.

Domov»Hokej»KHL»Slovan nezvládol druhú tretinu v Čeľabinsku, prehral 1:2