Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Slovan angažoval kanadského brankára, ktorý nastúpil aj v NHL

(Autor: Facebook)
TASR|3. júl 2015 o 14:23

Michael Garnett chytal od sezóny 2007/2008 v Rusku. V posledných šiestich ročníkoch zakaždým dosiahol úspešnosť zásahov nad 91 percent. Teraz posilní Slovan.

Kanadsk brankr Michael Garnett sa s HC SLOVAN dohodol na ronej zmluve. #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on 3. júl 2015

BRATISLAVA. Slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) Slovan Bratislava oznámil meno prvej letnej posily pred sezónou 2015/2016. Do mužstva prichádza skúsený kanadský brankár Michael Garnett.

S klubom podpísal ročný kontrakt s platnosťou do 30. apríla 2016.

Ako informovala oficiálna internetová stránka Slovana, platnosť zmluvy podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

"HC Slovan víta vo svojom mužstve Michaela Garnetta a verí, že v skvelej kariére v KHL bude pokračovať aj v Bratislave," uvádza klubová webstránka.

Zostrih zákrokov brankára Michaela Garnetta.

Tridsaťdvaročný Garnett začínal s profesionálnym hokejom v tíme Red Deer Lebels vo Western Hockey League. Výraznejšie sa v tejto súťaži presadil v rodnom Saskatoone.

Svojimi výkonmi zaujal agentov Atlanty Thrashers - draftovala ho v roku 2001 v 3. kole z celkovej 80. pozície.

Robustný brankár (186 cm, 97 kg) si ešte v mladom veku vyskúšal East Coast Hockey League. Ďalšie sezóny nastupoval v American Hockey League (AHL). A 24 stretnutí napokon odchytal aj za prvý tím Atlanty v NHL.

thrashers_flyers__pamk104_r1660_res.jpg

Niekoľko zápasov odchytal Michael Garnett aj v NHL. FOTO - TASR/AP.

Pred sezónou 2007/2008 sa Garnett rozhodol presunúť do Európy. V ruskej Superlige pôsobil v Neftechimiku Nižnekamsk, o rok neskôr v historicky prvej sezóne KHL nastupoval za HK MVD Balašicha.

Jeden ročník absolvoval v Diname Moskva, uplynulé štyri sezóny strávil v Traktore Čeľabinsk. S ním sa predstavil aj vo finále play-off o Gagarinov pohár.

V posledných šiestich sezónach v KHL zakaždým dosiahol úspešnosť zásahov nad 91 percent.

Súvisiace články