Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Tešili sa na sviatok, privítať fortunaligistu nemôžu. Budú v čiernej farbe

Lipany chceli hrať doma. Nemôžu. (Autor: ŠK Odeva)
Ivan Mriška|22. okt 2021 o 14:17

Vo východoslovenskom meste zavládlo sklamanie.

LIPANY. Dedina alebo malé mestečko hostí na vlastnom trávniku klub z Fortuna ligy. V tom je čaro Slovnaft Cupu.

Na futbalový sviatok sa tešil aj účastník tretej ligy Východ ŠK Odeva Lipany, ktorému žreb prisúdil MFK Ružomberok.

V meste zavládlo sklamanie

Zápas sa mal hrať v Lipanoch, no nakoľko bude okres Sabinov od pondelka v čiernej farbe Covid automatu, jeho organizácia je zakázaná.

„Finišovali sme s prípravami na veľký deň, chystali sme aj tombolu. Všetko sme však museli zrušiť. V meste zavládlo veľké sklamanie,“ povzdychol si prezident ŠK Odeva Lipany Emil Jacko.

Ak by boli všetci hráči Lipian zaočkovaní, hrať by sa mohlo. To však podľa šéfa klubu nie je reálne.

„Chlapci sa nechcú očkovať. Možno by sme postavili káder s očkovaných a dorastencov, no to by nebolo fér. Hrať majú tí, ktorí si to vybojovali,“ dodal.

Hrať sa bude v Ružomberku

Funkcionári Lipian hľadali riešenie, ako zápas odohrať. So súperom sa dohodli, že sa uskutoční v Ružomberku.

„Hľadali sme náhradný termín, ale márne. Iná možnosť tu nebola, preto sme radi za ústretovosť. Pre hráčov to bude aspoň zážitok, že si zahrajú na krásnom štadióne, možno aj pod umelým osvetlením, povedal Jacko.

Šéfa treťoligového klubu mrzí, že domáci fanúšikovia, ktorí sa na zápas tešili, sú teraz smutní.

„Bolo by lepšie, keby sme hrali doma. V minulosti sme tu potrápili napríklad Žilinu, s ktorou sme viedli 1:0 a nakoniec sme prehrali tesne 1:2.

O podobné prekvapenie sme sa chceli pokúsiť opäť, no na trávniku súpera to bude oveľa náročnejšie. Spravíme však všetko, čo bude v našich silách,“ uviedol.

Momentka z posledného vzájomného súboja Lipian a Ružomberka. (Autor: ŠK Odeva Lipany)

Maximálne 25 percent kapacity

Zápas je na programe v stredu 27. októbra o 16:00 h.

„Tak ako väčšina kôl pohárovej súťaže, štvrté kolo sa hrá na jedno stretnutie a výhodu domáceho prostredia mal mať pôvodne náš súper.

Okres Sabinov, v ktorom sa nachádzajú Lipany, sa však budúci týždeň prefarbuje na čiernu farbu a preto sa duel uskutoční na ružomberskom štadióne,“ uvádza oficiálny web MFK Ružomberok.

Okres Ružomberok má v Covid automate priradenú bordovú farbu, čo znamená, že v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) môže domáci klub zaplniť 25 percent kapacity štadióna.

„Otvorená bude východná tribúna a všetkých divákov prosíme, aby počas celého pobytu na štadióne dodržiavali odstupy.

Sedenie bude povolené v každom druhom rade a zároveň je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom, prípadne rúškom,“ dodáva.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články