Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šinglár: Musím sa ospravedlniť fanúšikom

Futbalistom FC VSS posledný duel sezóny nevyšiel. S Pohroním prehrali na domácom trávniku 0:1. (Autor: Róbert Berenhaut)
Bohuslav Matia|Publikované 6. jún 2016 o 00:00

Ešte hodnú chvíľu po záverečnom hvizde rozhodcu Straku ležalo na trávniku niekoľko zronených košických hráčov.

Boli to emócie. Ešte hodnú chvíľu po záverečnom hvizde rozhodcu Straku ležalo na trávniku niekoľko zronených košických hráčov, nechápajúc, čo sa vlastne stalo, Kamil Kuzma sa pri odchode do kabíny dostal do potýčky s jedným z nespokojných divákov, legionár Jean-Pierre Morgan, ktorý ho nasledoval, rumádzgal ako malý chlapec.

KOŠICE. Prehra s Pohroním dostala hráčov FC VSS Košice do kolien.

„Nemám k tomu čo povedať, naozaj... Všetci sme verili tomu, že vyhráme, ale nezvládli sme to,“ vysúkal zo seba jeden z tých skúsenejších, stredopoliar Kamil Karaš.

A pridal sa aj najstarší hráč v kádri Peter Šinglár: „Ááále čo, nebudem nič vymýšľať, je to veľké sklamanie. Chceli sme to inak, mali sme inú predstavu, ale taký je futbal. To, čo mu dáte, to sa vám vráti. Dnes nám to nebolo súdené, ale asi to tak malo byť. Veľmi ma to mrzí, musím sa ospravedlniť fanúšikom, ľuďom okolo futbalu, lebo oni robili čo mohli, ale my hráči sme to momentálne zbabrali. O to viac ma to mrzí, že sme to mali vo vlastných rukách. No keď to nejde, tak to nejde.“

A zvlášť pod tlakom, keď Košičania vedeli, že inú možnosť ako vyhrať nemajú.

No najmä v prvom polčase nič mimoriadne pre to víťazstvo neurobili. Všetko bolo akési kŕčovité, malátne, a zmenil to až „elektrický šok“, keď sa súper dostal pol hodinu pred koncom do vedenia.

„Určite bolo pre nás psychicky náročnejšie pripraviť sa na takýto zápas, ale my sme verili tomu, že to zvládneme. Nepripúšťali sme si, že ten zápas nevyhráme, a o to viac nás to mrzí, že sme sklamali fanúšikov, a hlavne seba. Neboli sme však premotivovaní, no hráči súpera sa stiahli a nám sa do nich ťažko búšilo, nevedeli sme sa cez tú ich zhustenú obranu presadiť, a tie šance, čo sme predsa mali, sme nepremenili... Oni hrali na rýchle brejky a na konci to bolo už také rozhádzané,“ rozhovoril sa Kamil Karaš.

„Nedali sme gól, a keď nedáte gól, nemôžete vyhrať,“ doplnil ho Peter Šinglár. „Ešte sa musíme učiť vyhrávať, a keď sa to naučíme, tak si to možno vtedy zaslúžime. Ja som si myslel, že vyhráme všetky tri posledné zápasy a bude rozhodnuté, ale keď nevyhráš, tak nemôžeš ísť ďalej. No tak to asi malo byť, a tak to aj skončilo.“

Nevedia, čo bude ďalej

Ďalšia sezóna v druhej lige, to súčasný káder žlto-modrých pokope určite neudrží, a uvedomuje si to aj Kamil Karaš.

„Väčšine hráčov tu končia zmluvy, takže neviem, čo bude s nami, ako bude fungovať klub. Povedali nám, že máme čakať, takže uvidíme. Neviem, aké budú ambície klubu, ako sa k tomu postaví vedenie, či bude chcieť ďalej bojovať o postup, aj ďalší rok. Momentálne sa neviem vyjadriť k tomu, čo s nami bude.“

Peter Šinglár má na svoju budúcnosť trošku iný uhol pohľadu, lebo roky nezastavíš. Možno bol zápas s Pohroním posledný v jeho hráčskej kariére.

„Musím si to poriadne premyslieť. Teraz neviem, musím sa porozprávať s rodinou, s majiteľom klubu, či tu bude nejaký tréner, kto bude trénovať. Dnes si však nezaslúžim hrať ani tretiu ligu, nieto ešte o postup.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články