Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena
Po dvoch prehrách v rade prišlo víťazstvo v Trenčíne proti Nitre. Jediný gól zápasu zaznamenal Anton Sloboda. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
TASR|4. jún 2018 o 16:14

ÚLK iniciuje stretnutie s oddelením integrity futbalu v rámci SFZ.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový zväz (SFZ), riadiaci orgán Fortuna ligy Únia ligových klubov aj oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru zareagovali na medializované obvinenie majstra Spartaka Trnava, že mohol vyhrať titul v sezóne 2017/2018 vďaka korupcii.

V pondelok o tomto podozrení podľa vlastných zistení informovali topky.sk.

Podľa tohto webového portálu existujú zadokumentované svedectvá a dôkazy o podplácaní hráčov v zápasoch slovenského fortunaligového majstra.

Zväz, ÚLK aj polícia reagovali oficiálnymi stanoviskami, ktoré agentúra TASR a denník SME uverejňujú v plnom znení a bez redakčných úprav.

Stanovisko Prezídia Policajného zboru pre TASR:

"S poukazom na § 6 ods. 4 Trestného poriadku nie je možné poskytnúť informácie, pretože poskytnutie informácií by porušilo alebo ohrozilo záujmy uvedené v ods. 2 citovaného ustanovenia Trestného poriadku."

Oficiálne stanovisko SFZ:

"V záujme Slovenského futbalového zväzu je, aby sa medializované informácie o možnej manipulácii stretnutí v 1. lige, ktoré sa objavili dňa 4. júna vo viacerých médiách, vyšetrili.

Keďže momentálne prebieha vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní a Slovenský futbalový zväz nedisponuje oficiálnymi informáciami z vyšetrovania, nemôže sa k celej záležitosti v tejto chvíli vyjadriť."

Oficiálne stanovisko Únie ligových klubov:

"V zmysle už publikovaného vyjadrenia Slovenského futbalového zväzu je aj záujmom Únie ligových klubov, aby sa medializované informácie o možnej manipulácii stretnutí v najvyššej futbalovej súťaži mužov, ktoré sa objavili dňa 4. júna vo viacerých médiách, vyšetrili.

Keďže momentálne prebieha vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní a Únia ligových klubov nedisponuje oficiálnymi informáciami z vyšetrovania, nemôže sa k celej záležitosti v tejto chvíli vyjadriť.

V záujme zachovania dobrého mena najvyššej futbalovej súťaže mužov prezident ÚLK okamžite iniciuje stretnutie s oddelením integrity futbalu v rámci SFZ, keďže naším spoločným záujmom je, aby predmetné informácie boli riadne vyšetrené.

Zároveň prehlasujeme, že poskytneme maximálnu súčinnosť všetkým orgánom SFZ, príp. NAKA, pri objasňovaní medializovaných informácií."

Súvisiace články