Senica zahanbila Trnavu, zdolala ju 4:0

(Autor: sita)
SITA|18. mar 2011 o 19:33

V predohrávke 23. kola Corgoň ligy si Senica poľahky poradili s trnavským Spartakom a minimálne do soboty sa vracajú na čelo priebežného poradia.

FK Senica - FC Spartak Trnava 4:0 (0:0)

Góly: 67. O. Smetana (z pok. kopu), 73. Strnad, 81. Lukšík, 88. Hošek, ŽK: 39. Lukšík, 54. Komárek - 50. Koro Kone, 67. Kaprálik, 90. M. Kaščák, rozhodovali: Valášek - Mókoš, Poláček

Senica: Bolek - Gorosito, Komárek, J. Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš (90. V. Gajdoš), T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (84. M. Poliaček) - O. Smetana (87. Hošek)

Trnava: Raška - Kaprálik, Diallo, P. Gross, Coimbra - M. Kaščák - P. Čarnota (85. M. Guldan), R. Procházka (76. Machovec), Tomaček - Bernáth (72. Bicák), Koro Kone.

12. Dubnica 22 4 6 12 14:37 18

Napriek dvojdňovému intenzívnemu dažďu bol trávnik vo výbornom stave. V šlágri kola panovala výborná atmosféra, o ktorú sa starali oba fanúšikovské tábory. Prvýkrát sa do priestoru brány trafili hostia v 8. minúte. Procházkovu tvrdú strelu z rohu 16-tky Bolek vyrazil.

Na druhej strane predviedli peknú akciu aj domáci Seničania, ktorú však zakončil Piroska slabou strelou. V 17. minúte opäť aktívny Piroska to skúšal tentoraz ľavačkou spoza pokutového územia, lopta letela tesne vedľa. Do 30. minúty bolo stretnutie vyrovnané.

Po pol hodine hry prevzali opraty zápasu do svojich rúk Seničania. V 33. minúte Piroska krásne vnikol do pokutového územia, pričom dal jasle Kaprálikovi, ale jeho delovku brankár hostí vyrazil a následná dorážka Lukšíka išla mimo. Najmä v záverečnej päťminútovke mohli Seničania ísť dvakrát do vedenia. V 41. minúte po centri Diviša bol v gólovke Kóňa - lopta mu však skĺzla na kopačke a išla mimo. V ešte väčšej šanci bol o dve minúty Strnad po priamom kope Ďuricu, no zoči-voči Raškovi neuspel, keď iba slabo vystrelil.

V druhej časti bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Záhoráci boli celý druhý polčas jednoznačne lepším tímom a ukázali celému Slovensku, že ich postavenie v tabuľke nie je náhodné. Otvoriť skóre mohol už v 48. minúte Piroska, ktorého projektil z priameho kopu z 19 m končekmi prstov Raška vyrazil na brvno. V 61. minúte opäť skúšal strelecké šťastie aktívny Piroska, tentoraz jeho strela tesne minula cieľ.

V 67. minúte vybojoval Kóňa loptu s Kaprálikom. Ten ho v pokutovom území iba stiahol a z následného pokutového kopu otvoril skóre najlepší ligový kanonier Smetana. Kľúčový moment zápasu prišiel o dve minúty po vedúcom góle Senice. Tomaček sa pekne uvoľnil v pokutovom území, no jeho strelu výborne vyrazil brankár Bolek.

V 71. minúte nedočiahol na Piroskov center Smetana, no o tri minúty sa v pokutovom území hostí najlepšie zorientoval Strnad a strelou z prvej k pravej žrdi dal na 2:0. Na druhej strane sa opäť zastreľoval Tomaček, aj tentoraz výborného Boleka v bráne Senice prekonať nedokázal. V záverečnej desaťminútovke Seničania prikrášlili svoje vedenie.

V 81. minúte potiahol loptu z vlastnej polovice čerstvý reprezentant Filip Lukšík a na jeho krásnu strelu 25 m do pravej šibenice nemal gólman Raška absolútne žiadny nárok. V 87. minúte vystriedal Hošek najlepšieho kanoniera Smetanu a tento mladý český útočník už o dve minúty pretavil svoj prvý dotyk s loptou v ďalší gól - po rohu Poliačeka hlavičkoval pri zadnej žrdi. Seničania si tak pripísali zaslúžené a cenné víťazstvo a opäť sa dostali na čelo tabuľky. Druhá Žilina však má k dobru zápas so Zlatými Moravcami.

Stanislav Griga (tréner Senice): "Som spokojný z výsledkom aj herným prejavom. V prvom polčase sme nevyužili dve veľké príležitosti. Počas prestávky som v kabíne cítil obrovské odhodlanie a hráči to potvrdili aj na ihrisku. Pomohol nám aj druhopolčasový vietor. Hráčom futbal chutil, čo ma teší."

Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Gratulujem súperovi. Forma, akou Senica začala jar, sa prejavila aj dnes. Podľa mňa sa zápas začal lámať v 35. min, keď Piroskovu šancu Raška chytil, ale od tohto momentu začala byť Senica aktívnejšia. Podarilo sa nám síce ustrážiť Diviša, ale súper mal navrch v strede poľa."

Domov»Futbalnet»Senica zahanbila Trnavu, zdolala ju 4:0