Semifinále - Rusko - Nemecko 1:2 po štvorhre

SITA|22. sep 2007 o 16:22

MOSKVA 22. septembra (SITA) - Nemeckí tenisti vedú po sobotňajšej štvorhre moskovského semifinále Davisovho pohára 2007 reprezentačných družstiev mužov nad favorizovanými domácimi obhajcami trofeje 2:1.

Hosťom napriek absencii zraneného deblového špecialistu Michaela Kohlmanna na Olympijskom štadióne na antuke v hale zabezpečili vedenie Kohlmannov obvyklý partner Alexander Waske a debutant Philipp Petzschner. Nemecký pár zvíťazil nad dvojicou Michail Južnyj, Dmitrij Tursunov za 174 minút 6:3, 3:6, 7:6 (4), 7:6 (5). Na nedeľňajšie záverečné dvojhry by mali nastúpiť najprv jednotky tímov Nikolaj Davydenko a Tommy Haas, ktorého Rus nedávno zdolal vo štvrťfinále na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku, a potom Igor Andrejev a Philipp Kohlschreiber. Posledný spomenutý v piatok nečakane vyrovnával proti Davydenkovi, keď na úvod Haas takisto prekvapujúco prehral bez zisku setu s Andrejevom. V druhom semifinále v Göteborgu hrajú Švédsko a USA (po piatku 1:1).

Semifinále:

Rusko - Nemecko 1:2 po štvorhre

(Moska, Olympijský štadión, antuka v hale, kapacita 10 500 divákov)

Sobota:

Michail Južnyj, Dmitrij Tursunov - Philipp Petzschner, Alexander Waske 3:6, 6:3, 6:7 (4), 6:7 (5) za 174 minút

Piatok:

Igor Andrejev - Tommy Haas 6:2, 6:2, 6:2 za 122 minút

Nikolaj Davydenko - Philipp Kohlschreiber 7:6 (5), 2:6, 2:6, 6:4, 5:7 za 263 minút

Domov»Tenis»Davis Cup»Semifinále - Rusko - Nemecko 1:2 po štvorhre