Semifinále:
RUSKO - NEMECKO 1:1
(Moskva, Olympijský štadión, antuka v hale, kapacita 10 500 divákov)
Igor Andrejev - Tommy Haas 6:2, 6:2, 6:2 za 122 minút
Nikolaj Davydenko - Philipp Kohlschreiber 7:6 (5), 2:6, 2:6, 6:4, 5:7 za 263 minút
ŠVÉDSKO - USA 1:1
(Göteborg, Scandinavium, tvrdý povrch Taraflex v hale, kapacita 10 000 divákov)
Joachim Johansson - Andy Roddick 6:7 (4), 6:7 (3), 3:6 za 113 minút
Thomas Johansson - James Blake 6:4, 6:2, 3:6, 6:3 za 125 minút
O účasť vo svetovej skupine 2008:
SLOVENSKO - KÓREJSKÁ REPUBLIKA 1:1
(Bratislava, Sibamac aréna NTC, antuka pod zatiahnutou strechou, kapacita 4000 divákov)
Martin Kližan - Hjung-taik Lee 3:6, 0:6, 1:6 za 103 minút
Lukáš Lacko - Woong-sun Jun 6:3, 6:2, 7:6 (2) za 141 minút
IZRAEL - ČILE 2:1 (hrá sa už od štvrtka a bez soboty)
(Ramat Hašaron, Canada Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku, kapacita 5000 divákov)
Štvrtok:
Dudi Sela - Nicolas Massú 6:3, 6:4, 6:7 (3), 6:4 za 307 minút
Noam Okun - Fernando González 6:4, 3:6, 5:7, 4:6 za 208 minút
Piatok:
Jonathan Erlich, Andy Ram - Fernando González, Nicolas Massú 2:6, 7:6 (1), 6:2, 3:6, 10:8 za 296 minút
ČESKO - ŠVAJČIARSKO 1:1
(Praha, Sazka Arena, tvrdý povrch Taraflex v hale, kapacita 15 400 divákov)
Radek Štěpánek - Roger Federer 3:6, 2:6, 7:6 (4), 6:7 (5) za 179 minút
Tomáš Berdych - Stanislas Wawrinka 7:6 (2), 6:4, 7:5 za 157 minút
JAPONSKO - RUMUNSKO 1:1
(Osaka, Namihaja Dome Main Arena, tvrdý povrch Taraflex v hale, kapacita 4000 divákov)
Takao Suzuki - Victor Hanescu 7:6 (4), 6:1, 7:6 (4) za 128 minút
Go Soeda - Andrei Pavel 3:6, 7:6 (7), 5:7, 3:6 za 167 minút
PERU - BIELORUSKO 1:0 (priebežne)
(Lima, Rinconada Country Club, antuka vonku, kapacita 4000 divákov)
Iván Miranda - Max Mirnyj 6:4, 3:6, 7:6 (6), 6:4 za 186 minút
Na druhú piatkovú dvojhru nastúpili Luis Horna a Vladimir Volčkov.
RAKÚSKO - BRAZÍLIA 2:0
(Innsbruck, Olympiaworld, tvrdý povrch Opticourt-M v hale, kapacita 6100 divákov)
Jürgen Melzer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:4, 6:4 za 115 minút
Stefan Koubek - Ricardo Mello 6:2, 6:3, 6:3 za 104 minút
SRBSKO - AUSTRÁLIA 1:1
(Belehrad, Beogradska Arena, antuka v hale, kapacita 19 962 divákov)
Novak Djokovič - Peter Luczak 6:1, 6:4, 6:2 za 144 minút
Janko Tipsarevič - Lleyton Hewitt 2:6, 6:3, 6:4, 1:6, 1:6 za 208 minút
VEĽKÁ BRITÁNIA - CHORVÁTSKO 2:0
(Londýn, Wimbledon, tráva vonku, kapacita 11 200 divákov)
Andy Murray - Marin Čilič 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 6:3 za 175 minút
Tim Henman - Roko Karanušič 6:4, 6:3, 6:3 za 117 minút
Karanušič nastúpil namiesto pôvodne nominovaného Ivana Ljubičiča.