Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Šéf Norimbergu o Makovi: Mal byť bežcom alebo tenistom

Róbert Mak. (Autor: http://www.nordbayern.de)
Sportnet|8. okt 2013 o 18:29

Nádej, že slovenský futbalista pochopil, ako funguje profesionálny futbal, trvala len niekoľko hodín, píšu Nemci.

NORIMBERG. Slovenský futbalista Róbert Mak si naposledy zahral za nemecký bundesligový klub 1. FC Norimberg 31. augusta.

Následne pauzoval proti Braunschweigu pre disciplinárny trest spojený aj s pokutou a podľa znalcov pomerov klesol pod nulovú líniu niekam na úroveň mínus päť až osem, píše portál Nürnberger Nachrichten v článku s titulkom "Na úteku pred svojím klubom."

Text sa končí konštatovaním, že mladému Slovákovi akoby nebolo pomoci. Odporúčajú mu aj, aby si našiel iné športové odvetvie, v takom prípade by sa totiž nemusel integrovať a prinajhoršom by sklamal sám seba.

"Možno mal byť bežcom na 100 metrov alebo tenistom," povedal športový riaditeľ Bavorov Martin Bader.

Odignoroval spoločnú večeru

Mak ešte za éry kouča Dietera Heckinga vstúpil do povedomia inak ako výkonmi vlani v októbri, keď na Twitteri verejne kritizoval trénera.

"Nádej, že konečne pochopil, ako funguje profesionálny futbal, trvala len niekoľko hodín," napísali autori článku na webe a pripojili informáciu, že 22-ročný absolvent Akadémie Manchestru City odignoroval po zápase s Augsburgom (0:1) sobotňajšiu spoločnú večeru.

Zamieril domov v rámci asociačného termínu, telefonicky ho zastihli pred Viedňou. Otočil sa a bol nazad na nedeľňajšiu tréningovú dávku, inak by preňho boli následky ešte prísnejšie.

Z mnohých príhod sa nepoučil

"Pričasto musíme vyvíjať tlak. Z mnohých príhod sa nepoučil," skonštatoval Bader a dodal: "Čo u nás zatiaľ dokázal?"

Mak od leta 2010 nastúpil v 61 zápasoch v najvyššej nemeckej súťaži, dal 6 gólov. Okrem toho 46-krát zostal na lavičke.

"Alebo ani na nej," dodalo periodikum Nürnberger Nachrichten a doplnilo: "Ešte ho nechcú odpísať. Niečo totiž vie, ba dokonca viac ako väčšina iných v kádri. V dobrých dňoch dokáže znamenať rozdiel medzi dvoma porovnateľne kvalitnými mužstvami. Za tri roky to však pripomenul príliš zriedka."

Mak má od vlaňajška zmluvu do roku 2015. Bader na otázku, či FCN môže stavať na Slovákových službách, skonštatoval: "Na to je Robby príliš zanedbateľný."

Norimberg po nedeľňajšej domácej prehre 0:5 od Hamburgu prepustil kouča Michaela Wiesingera, funkciu dočasne prevzal tréner tímu do 23 rokov Roger Prinzen.

Mužstvo figuruje pod čiarou zostupu na 16. priečke, v ôsmich zápasoch ani raz nevyhralo. Najbližšie sa predstaví 19. októbra vo Frankfurte.

Súvisiace články