Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Šéf hráčskej asociácie KHL: Dlhy majú Slovan i Medveščak

Vedenie Slovana Bratislava má údajne voči hráčom štvormesačný sklz vo výplatách. (Autor: SITA)
SITA|23. sep 2015 o 14:14

Podľa šéfa hráčskej asociácie KHL je ideálna situácia v súvislosti s výplatami v štyroch mužstvách. "Medveščak a Slovan by si z nich mohli vziať príklad," vraví Andrej Kovalenko.

MOSKVA. Šéf hráčskej asociácie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Andrej Kovalenko priblížil informácie o dlhoch dvoch klubov - Slovana Bratislava a Medveščaku Záhreb - voči bývalým hráčom.

Podľa Kovalenka ide minimálne o štvormesačný sklz vo výplatách. A na ťahu je teraz disciplinárna komisia KHL.

"Minulý týždeň som ukončil pracovnú cestu po všetkých kluboch súťaže. V Moskve sme potom rokovali s najproblémovejšími mužstvami - Slovanom Bratislava a Medveščakom Záhreb," hovoril Kovalenko.

Slovan zatiaľ podáva kolísavé výkony. Naposledy zdolal Dinamo Riga 3:2 pp.

"Neboli to jednoduché rozhovory. Asociácia má situáciu pod kontrolou, ale problémy ešte nie sú vyriešené. U oboch mužstiev sú dve skupiny hráčov," prezradil Kovalenko pre portál Russia-Hockey.ru.

"Jedna skupina sa v lete dohodla na nových kontraktoch a súhlasila so splátkovými kalendármi. Druhá nesúhlasila s takými kalendármi a všetky potrebné dokumenty posunula disciplinárke," vymenováva.

"Právnici už vykonali potrebnú prácu. V súlade s reglementom KHL je teraz na ťahu disciplinárna komisia. Robíme všetko, čo je v našich silách. Uvedomujeme si, že taká situácia kazí imidž ligy," dodal.

miklik_res.jpg

Slovan má dlhy, pritom podpisuje nových hráčov. Pred pár dňami získal Michela Miklíka. FOTO - SITA.

Kovalenko priznal, že problémy majú v tomto smere aj dva ruské kluby.

Ideálna situácia v súvislosti s výplatami je podľa neho v štyroch mužstvách - Lokomotive Jaroslavľ, Avangarde Omsk, Metallurgu Magnitogorsk a Diname Minsk.

"Medveščak a Slovan by si z nich mohli vziať príklad," dodal Kovalenko.

Súvisiace články