Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Šatan by privítal výmenu do Philadelphie, kanonier chce Stanley Cup

TASR|2. feb 2003 o 12:31

Sunrise 2. februára (TASR) - Slovenský hokejista Miroslav Šatan je v poslednom čase často skloňovanou postavou v súvislosti so zmenou dresu pred uzávierkou ...

Sunrise 2. februára (TASR) - Slovenský hokejista Miroslav Šatan je v poslednom čase často skloňovanou postavou v súvislosti so zmenou dresu pred uzávierkou prestupov. Mimoriadny záujem o služby kapitána majstrov sveta z Göteborgu a kanoniera Buffala Sabres už dlhšie prejavuje Philadelphia Flyers.

"Už dva mesiace sa hovorí, že ma vymenia do iného klubu a najčastejšie sa spomína Philadelphia," povedal v rámci All Star víkendu v Sunrise jeden zo šiestich Slovákov na exhibícii. "V tejto situácii nemôžem veci ovplyvniť. Náš klub má finančné problémy a preto možno očakávať viaceré zmeny," pokračoval slovenský útočník. Budúcnosť Sabres nevyzerá podľa komisára NHL Garyho Bettmana ružovo. Pôvodný finančný plán majiteľa Marka Hamistera totiž stroskotal a o osude Buffala sa má rozhodnúť v pondelok.

"Takmer nič sa nezmenilo a sme v neistote, pretože klub smeruje k bankrotu," dodal Šatan, ktorý by veľmi prijal výmenu do iného klubu, pretože so situáciou v Buffale je nespokojný. "Asi by mi to prospelo, ale nechcem ešte o tom otvorene hovoriť, pretože nič nie je zatiaľ isté. Verím si však, že by som dokázal hrať dobre v hociktorom klube NHL. Privítal by som zmenu do klubu s vysokými ambíciami, to je snom každého hráča," doplnil najproduktívnejší muž Buffala so 45 bodmi (18+27).

Súvisiace články