Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Bublina v Šamoríne praskla. Viacerí športovci majú mať covid

Snímka z plaveckej časti majstrovstiev sveta v triatlone, ktoré sa konali v júni 2019 v Šamoríne. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|Publikované 25. jan 2021 o 23:05

Karanténne centrum možno zrušia.

ŠAMORÍN. Desiatky slovenských športovcov sa už od novembra pripravovali v rámci projektu Karanténneho centra pre vrcholový šport v tréningovom centre x-bionic sphere v Šamoríne. 

V bezpečnej a kontrolovanej zóne na ubytovanie, stravovanie a športovú prípravu platili mimoriadne bezpečnostné a hygienické opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu.

Podľa informácií RTVS sa však napriek tomu v šamorínskej bubline objavilo ochorenie Covid-19. Malo sa potvrdiť u niektorých akvabel, plavcov a paralympionikov.

V utorok to potvrdil prezident Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek.

"Včera sa nám v bubline objavili pozitívni športovci. Veľmi nás to mrzí. Prvých 30 dní sme mali bez jediného problému. Do 25. januára bolo 1083 prenocovaní a nič sa nestalo. Až v nedeľu jeden z chlapcov, ktorý bol od 1. januára v bubline a nemal sa kde nakaziť, povedal, že má príznaky. V pondelok ráno sa vykonali antigénové testy všetkých a objavili sa dva nové prípady.

Všetkých 150 účastníkov sme následne pretestovali PCR testami a objavilo sa ešte niekoľko pozitívnych prípadov, väčšinou to boli plavci z Dukly. Boli aj prípady medzi telesne postihnutými plavcami, ktorí nastúpili do bubliny 14. januára, a ešte jeden prípad akvabely a gymnastky," informoval Šulek. 

Covid-19 potvrdil test aj u reprezentanta a bývalého olympionika Tomáša Klobučníka.

Po pozitívne testovaných športovcov si museli prísť rodičia alebo iní rodinní príslušníci. Teraz sa už nachádzajú v domácej izolácii. Informovala o tom RTVS na sociálnej sieti.

Pozitívne prípady koronavírusu v olympijskom tréningovom centre by mohli mať za následok zrušenie alebo prerušenie bubliny v Šamoríne.

Šulek verí, že sa plavci po vydezinfikovaní celého strediska do bubliny budú môcť vrátiť.


Súvisiace články