Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Sabinovská omladina našla nového lídra

M. Andraščík. V strede, s číslom 16. (Autor: D. Dedina)
Sportnet|Publikované 8. apr 2013 o 00:00

Jedným z mála zápasov, ktorý umožnilo odohrať súčasné počasie počas prvého aprílového víkendu, bol ten v Sabinove.

SABINOV. Jedným z mála zápasov, ktorý umožnilo odohrať súčasné počasie počas prvého aprílového víkendu, bol ten v Sabinove, aj to predovšetkým vďaka umelej tráve, ktorou v tomto meste disponujú.

Domáci v jarnej ouvertúre pokorili súpera zo Stropkova 3:1 najmä vďaka prvému polčasu, ktorý vyhrali 3:0, pričom v ňom premenili takmer všetky ponúknuté príležitosti, kým súper naopak, svoje možnosti do zdarného konca nedotiahol.

Najmä v spomínanom prvom dejstve sa hral vcelku solídny futbal, obom tímom už zrejme chýbal súťažný adrenalín.

„Do prestávky sme hrali naozaj celkom dobre a čo je najdôležitejšie, strelili sme tri góly,“ pochválil na úvod efektivitu tímu do prestávky Marek Andraščík, najskúsenejší hráč domácich.

V druhom polčase hra stratila na kráse, nabrala viac taktickejší rozmer. Domáci stredopoliar priznal, že po inkasovanom góle sa na mladom tíme Sabinova prejavili zrejme aj známky nervozity.

„Pomerne skoro sme inkasovali gól, to nás trocha pribrzdilo, v podvedomí viacerých hráčov rezonovalo to, aby sme nedostali ďalší. Preto sme stavili viac na účelnú hru, aby sme zápas doviedli do víťazného konca, aj keď druhý polčas sa už možno divákom nepozdával tak, ako ten prvý,“ potvrdil aj touto pragmatickou odpoveďou svoje skúsenosti tento bývalý hráč Ličartoviec, Prešova či Lipian.

Víťazstvo čerešničkou pri návrate domov

Práve do M. Andraščíka vkladajú tunajší funkcionári a diváci veľké očakávania, keďže práve on by mohol byť tým tmelom, po ktorom v Sabinove už dlhšie obdobie volajú a k mladíckemu elánu a kvalite, ktorou tento káder disponuje, by tak priložil svoje nesporné skúsenosti.

Navyše, ako ukázal už v hneď prvom zápase, stále aj vysokú futbalovú kvalitu. Po svojom návrate na trávniky okamžite zaknihoval gól a asistenciu.

„Som rád, že som sa mohol vrátiť do futbalového kolotoča a samozrejme aj za to, že mi to tam dnes padlo,“ okomentoval svoj comeback, ale z gólu veľkú vedu nerobil.

„Dnes som to bol ja, nabudúce to budú iní. Sme jeden kolektív, je jedno, kto bude strieľať góly, hlavne nech nám to tam padá v čo najväčšom počte aj naďalej,“ dodal skromne.

Tento veľký srdciar a odchovanec klubu sa na rodnú hrudu vrátil po mnohých rokoch strávených vo vyšších súťažiach a aj tým dal jasne najavo, že nezabudol odkiaľ do futbalového sveta vyrazil a že mu osud sabinovského futbalu nie je ľahostajný.

„Pre mňa to bol špecifický duel, prakticky po šestnástich rokoch som sa vrátil naspäť, chcel som chlapcom čo najviac pomôcť. Aj z tohto pohľadu ma víťazstvo veľmi teší a verím, že k nemu čoskoro pribudnú ďalšie,“ uzavrel hráč, pri ktorom môžu výkonnostne rásť a napredovať ostatní, prevažne mladí a perspektívni futbalisti.

Hneď prvý zápas ukázal, že by to mohlo fungovať, ale na vynášanie súdov ešte bude dostatok času.Súvisiace články