Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rýchly gól dlho nič neriešil

Sportnet|Publikované 10. okt 2005 o 22:00

Košice Lokomotíva stále viac ožíva. Pravda, vedia to iba tí Košičania, ktorí pravidelne zavítajú na štadión na Bardejovskej ulici, kde mužstvo hráva

štvrtoligové stretnutia skupiny JUH. Reklamné tabule prezrádzajú, že o nový život a rozmach tohto klubu sa usilujú firmy Benefit Trade, Arena, Hutné montáže Slovenska, VAPC a ďalší, ktorí podporujú futbal, čo sa zákonite premieta aj v dresoch Loky na ihrisku. Potvrdilo to napokon i stretnutie 12. kola, v ktorom modrobieli zvíťazili nad Veľkými Revištiami 3:0, čo si domáci cenili o to viac, že tento tím sa drží v skupine medzi najlepšími.

Nováčik nebol vonkoncom ľahkým súperom, čo napokon potvrdil aj bývalý dlhoročný obranca VSS Košice, v súčasnosti funkcionár Lokomotívy František Králka: "Po rýchlom góle som si myslel, že mužstvu pomôže, ale ukázal sa opak. Hra sa totiž vyrovnala, nakoniec výsledok je pre nás veľmi priaznivý. Na štvrtú ligu to bol hodnotný zápas, hostia sa predstavili ako veľmi solídny celok, takže po tomto víťazstve môžeme byť nadmieru spokojní." Pritom ani jedno mužstvo nehralo kompletne. Lokomotíve sa v zápase regionálnej časti Slovenského pohára proti Turni zranil skúsený útočník Plichta, pred zápasom aj stredopoliar Csákó, takže tréner Ladislav Šimčo musel v základnej zostave robiť korektúry. Možno, vynútené zmeny miestami narušili plynulosť hry, ale hlavne keby Šuster premenil svoje príležitosti a niektorú zo šanci i Kocsis, ktorý sa blysol niekoľkými gólovými prihrávkami, nik by netŕpol o výsledok až do samého záveru. A ten bol pre hostí krutý, lebo druhý gól inkasovali až necelé tri minúty pred koncom a tretí dokonca v nadstavenom čase. Nuž, po takom finiši vládla v šatni Lokomotívy dobrá nálada. Naopak tréner V. Revíšť Ján Gajdoščík, známy skôr ako bývalý hráč Michaloviec a najmä ligového celku SCP Ružomberok, zaiste nemal dôvod k spokojnosti, aj keď na druhej strane jeho zverenci až na záver nezahrali zle. Od leta, keď prevzal mužstvo, určite urobilo krok vpred. Možno aj v Košiciach by bolo v ofenzíve nebezpečnejšie, keby hral i kanonier Gajdoščík, ktorý dal už poltucet gólov, ale nebol fit, takže zostal sedieť na lavičke, aby bol k dispozícií na nasledujúci dôležitý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.