Ružomberčanky si poradili s B. Bystricou 104:60

SITA|29. jan 2011 o 20:24

V 18. kole basketbalovej extraligy žien zdolal Ružomberok Banskú Bystricu vysoko 104:60.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola extraligy žien v basketbale:

MBK Ružomberok - BK UMB 08 Banská Bystrica 104:60 (27:17, 17:20, 32:7, 28:16)

Najviac bodov: Grešnerová 23, Lukačovičová 17, Tetemondová 14 - Šimová 20, Matejčíková 14, Makková a Felixová po 7

TH: 13/11 - 10/9, fauly: 14 - 14, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Mlynarčík a Kiss, 300 divákov

Po necelých dvoch minútach hry viedol domáci favorit už 13:1, na konci 4. min bolo 21:8 a zdalo sa, že bodový rozdiel bude neustále narastať. Banskobystričanky však zdvihli hlavu a najmä zásluhou výbornej Šimovej z manka postupne ukrajovali. V 16. min bol rozdiel už len trojbodový a bolo to 36:33. Po veľkej prestávke zobrali ružomberské hráčky opraty duelu pevne do svojich rúk a svojho súpera napokon zdolali vysoko 104:60.

ŽBK Whirpool Poprad - MBK REGIÓN Rožňava 76:61 (19:10, 24:20, 20:14, 13:17)

Najviac bodov: Brackettová 22, Brezániová a Kováčová po 10 - Beňušková 19, Kalafutová 15, Timková 8

TH: 22/19 - 19/15, fauly: 20 - 19, trojky: 1 - 4, rozhodovali: Bohucký a Dula, 800 divákov

Úvod stretnutia ako aj celý prvý polčas vyzeral z oboch strán rozpačito, nevýrazne a bez bojového efektu. Po veľkej prestávke sa najmä strelecky presadili domáce basketbalistky, keď v úvode zaznamenali desaťbodovú šnúru. Toto bol rozhodujúci moment celého stretnutia, takže nakoniec sa z víťazstva a plného bodového zisku tešili hráčky Popradu.

BK PU Bemaco Prešov - ŠBK Šamorín 88:72 (21:15, 23:18, 27:16, 17:23)

Najviac bodov: Wirthová 25, Risperová 23, Ciappinová 16 - Sujová 21, Oroszová 16, Mullerová-Gardnerová 12

TH: 20/13 - 14/9, fauly: 18 - 16, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Turčina a Perečinský, 300 divákov

Zápas mal len priemernú úroveň. Prešov sa prispôsobil hre Šamorínu, robil chyby v obrane a hostky ich využívali. V tretej štvrtine Prešov hru zlepšil a išiel až do 25-bodového vedenia, ale bojovne hrajúci Šamorín v poslednej štvrtine stav skorigoval na konečný 16-bodový rozdiel.

Domov»Halové športy»Basketbal»Ružomberčanky si poradili s B. Bystricou 104:60