Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rusi v Soči zmestili dve toalety do jednej kabínky

Použitie takéhoto WC zostáva záhadou. (Autor: twitter / @BBCSteveR)
Sportnet|Publikované 21. jan 2014 o 17:19

Svet obletela fotografia z vnútra olympíjskeho areálu. Reportér BBC odfotil toaletu.

BRATISLAVA. Olympijské hry ešte nezačali a fotky zo Soči už kolujú svetom . Vedľa teroristických hrozieb, obáv z rýchlosti dostavovaná športovísk alebo predpokladaného dopravného kolapsu sa javia trochu úsmevne. Novinárom akreditovaným na biatlon ale do smiechu zrejme nebude.

Nie je to žiadna koláž. Na pánskom WC v olympijskom biatlonovom centre v Soči sa naozaj nachádzajú dve toalety v jedinej kabínke.

Nepochopiteľný zámer budovateľov olympijského centra poslal do sveta prostredníctvom twitteru reportér BBC Steve Rosenberg. Vidím dvojmo, poznamenal k fotke. Upozornil český server lidovky.cz.

Fotografia sa ihneď rozletela po sociálnej sieti. Lenže z medzinárodnej hanby nie je úplne do smiechu niektorým ruským politickým predstaviteľom.

Ozval sa napríklad aktivista a dlhodobý kritik Putinovho režimu Alexej Navalnyj. Ten si verejne povzdychol nad pomyslením, koľko za taký úlet museli Rusi zaplatiť.

Rýpol si aj ďalší známy člen ruskej opozície Garry Kasparov. "Myslím , že ak sa topí v mori obvinení z korupcie, hrozby terorizmu a počúvania o homofóbnych vládnych právnych predpisoch, asi si celá ruská olympiáda potrebovala takouto komédiou skrátka trochu uľaviť. Škoda, že to len podporuje názor o neschopnosti organizátorov, " poznamenal bývalý šachový veľmajster .

Na fotografii sa už bavia aj v zámorí. Napríklad americký server sportsgrid.com uviedol svoj ​​článok slovami: "K podpore tímovej súdržnosti, alebo možno jednoducho preto, že múry sú príliš drahé, taká je situácia v olympijskom biatlonovom centre."

Seeing double in the Gentlemen's Loo at the Olympic Biathlon Centre #Sochi pic.twitter.com/a1HoilU9zn

— Steve Rosenberg (@BBCSteveR) January 20, 2014

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.