Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rola favorita nám nesedí, priznáva tréner Blaško

Sportnet|Publikované 3. mar 2009 o 23:00

Do cieľovej rovinky sa dostáva ďalší ročník florbalovej extraligy mužov a počas víkendu osmička celkov vstupuje do play-off. V nej nechýba ani Fbo

Florko, ktoré je po základnej časti na štvrtom mieste a zabezpečilo si výhodu domáceho prostredia vo štvrťfinále.

KOŠICE. Na svojho súpera si museli počkať až do minulej nedele, keď sa dohrali posledné zápasy základnej časti. Tie rozhodli, že Florko si zmeria sily s piatym M-Športom Trenčín, ktorý remizoval s Petržalkou a vďaka lepšiemu skóre preskočil pri rovnosti bodov mestského rivala ATU.

Hrá sa na dve víťazstvá

V posledných dvoch sezónach nemajú zverenci trénera Pavla Blaška v play-off veľké šťastie, keď po vyrovnaných dueloch prehrali a vypadli, hoci v sérii viedli stále 1:0. Verme, že v tejto sezóne budú mať florkáči viac šťastia a finále im neunikne. Počas víkendu sa predstavia v domácom prostredí, v sobotu o 20.00 h a v nedeľu o 13.30 h v Infiniti aréne hostia M-šport Trenčín. "Hrá sa na dve víťazné zápasy a lepšie postavený celok po skončení základnej časti má výhodu domáceho prostredia. Radi by sme už po víkende mali štvrťfinále za sebou, ale M-Šport je veľmi nepríjemný súper. V tejto sezóne máme s ním priaznivú bilanciu, ale teraz sa začína rozhodujúca časť sezóny. Ide o húževnatého súpera, ktorý má vo svojom strede viaceré individuality," hovorí kormidelník P. Blaško. Jeho zverenci vyhrali oba doterajšie zápasy, doma 10:7 a vonku 11:10. Už tieto výsledky naznačujú čo-to o vyrovnanosti súperov a rozhodovať môže momentálna forma jednotlivcov počas víkendu. Papierovým favoritom je domáce Florko, čo trénera veľmi neteší, lebo už viac ráz sa ukázalo, že favorit to nemal ľahké. "Veľmi neradi nastupujeme do zápasov v role favorita, ale v tomto meraní nás všetci pasujú do tejto roly. Môže to byť aj na našu škodu, lebo chlapci sa veľmi rýchlo uspokoja, že sa nemôže nič stať. Proti slabšiemu celku to môže byť naša nevýhoda. Musíme sa s tým však vyrovnať a pokiaľ chceme pokračovať v súbojoch play-off, musíme zdolať každého súpera. Chlapci majú na to, aby nielen tento duel zvládli čo najlepšie," priznáva lodivod.

Otázny štart Majerníka

Košičania majú vyrovnaný káder, ktorý až príliš často má ofenzívne chúťky a zabúda na zadné vrátka. Hráči sa však spoliehajú na výkony brankára Vargu, ktorý je jednou z opôr mančaftu. "V posledných kolách nemá najlepšiu formu a trocha sa obávam, ako sa mu bude dariť. Potešilo by ma, keby hráči v poli zabrali a umnou hrou v defenzíve pomohli aj brankárovi. Nepredpokladám výraznejšie zmeny a presuny v jednotlivých útokoch. Otázny je štart Majerníka, ktorý laboruje so zranením. Naposledy to skúsil pri dvoch striedaniach proti Dubnici, ale pociťoval ešte bolesť, tak sme nechceli nič riskovať. Po zajtrajšom tréningu sa uvidí, či nastúpi, alebo ho budeme radšej šetriť na ďalšie zápasy, ktoré budú iste náročnejšie. Domnievam sa, že chlapci zúročia natrénované a súperovi vnútia svoj štýl hry. Salming či M-Šport má niekoľko individualít, ktoré dokážu rozhodovať zápasy, rovnako majú dobrého brankára," poukázal na plusy aj mínusy oboch celkov P. Blaško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.