Richard Varga obsadil v Číne trináste miesto

SITA|7. máj 2017 o 10:50

Zvíťazil Austrálčan Matthew Hauser.

ČENGDU. Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil trináste miesto vo finále v rámci pretekov Svetového pohára v triatlone v čínskom Čengdu.

Zvíťazil Austrálčan Matthew Hauser, Varga za ním zaostal o 18 sekúnd, keď dosiahol výsledný čas 27:04 min.

Dlhodobo najlepší slovenský triatlonista mal v tzv. superšprinte s objemami 400 vo vode, 10 km na bicykli a beh na 2,5 km vysoké ambície.

Predtým v sobotu sa Varga suverénne prebojoval zo semifinále do finále, účastníci troch semifinálových zápolení absolvovali šprintérske objemy 750 m plávanie - 20 cyklistika - 5 km beh.

Vo finále sa predstavilo 30 triatlonistov. V ženskej časti dominovala Britka Non Stanfordová.

Pre 28-ročného Richarda Vargu boli preteky SP v Číne prvou ostrou súťažou po 5-týždňovej príprave na Slovensku.

V závere mesiaca bude najlepší plavec medzi triatlonistami jednou z hviezd európskeho šampionátu v akvatlone, ktorý sa uskutoční v dňoch 25.- 27. 5. v jeho rodnej Bratislave.

Ešte predtým absolvuje podujatie Svetovej triatlonovej série v japonskej Jokohame.