Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Réway povzbudil kolegov: Nedostaňte sa pod tlak

Martin Réway. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 25. dec 2015 o 12:49

Každopádne chalani, nevšímajte si otázky, či idete obhájiť tretie miesto a podobne hlúpe otázky, tvrdí mladý hokejista.

BRATISLAVA. Nepripúšťajte si tlak a otázky o obhajobe tretieho miesta. Tieto slová odkázal Martin Réway slovenským hokejovým reprezentantom do Helsínk, kde už v sobotu odštartujú majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov.

Práve dvadsaťročný útočník bol kapitán a líder tímu, ktorý si vlani vybojoval na šampionáte bronzové medaily. Réway sa zúčastnil na troch šampionátoch tejto vekovej kategórie, no štvrtú účasť už nepridá.

"Je čudné byť po štyroch rokoch v dvadsiatke doma a nebyť s chalanmi a nenadávať. Kto vymyslel, že majstrovstvá sveta sú v toto ročné obdobie," takto začal odkaz krajanom na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

"Každopádne chalani, nevšímajte si otázky, či idete obhájiť tretie miesto a podobne hlúpe otázky, ktoré vás zbytočne dostanú pod mediálny tlak. Nečítajte šport a vypnite na chvíľu od okolia. Sústreďte sa len na seba a verte jeden druhému. Každý zápas naplno za celý národ. Nech si môžete s pokojom po zápase pozrieť do očí a nemať zo seba hlúpy pocit. Všetci vám držíme palce, nech sa vám darí. Šťastné a Veselé všetkým," pokračoval.

Réway momentálne pôsobí vo švajčiarskom HC Fribourg-Gottéron. V najvyššej súťaži NLA odohral doteraz 10 zápasov s bilanciou päť gólov a osem asistencií. Sezónu odštartoval v Sparte Praha a dlho patril k lídrom v kanadskom bodovaní extraligy, no po nezhode s vedením z klubu odišiel.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.