Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Regionálne futbalové súťaže majú ďalší odklad

Nútená pauza v regionálnom futbale sa predlžuje o ďalšie termíny. (Autor: Róbert Andrejov)
Daniel Dedina|18. mar 2020 o 17:34

Hrať sa nebude budúci víkend ani 1. apríla.

KOŠICE. Počas tohto víkendu mala na východnom Slovensku odštartovať jarná časť regionálnych futbalových súťaží.

Už niekoľko dní je jasné, že sa tak pre šírenie koronavírusu nestane.

Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (ŠTK VsFZ) na svojom zasadnutí 11. marca rozhodla o odložení 18. kola III. ligy Východ, IV. ligy Sever i IV. ligy Juh na stredu 1. apríla.

Už to ale neplatí.

ŠTK VsFZ sa na základe prijatých opatrení štátnych orgánov na zamedzenie šírenia koronavírusu rozhodla zrušiť všetky stretnutia naplánované na budúci víkend (28. a 29. marca), keď už mali odštartovať aj piatoligové súťaže.

A takisto ruší duely preložené na spomínaný prvoaprílový termín.

Naďalej však platí, že sezóna zatiaľ úplne zrušená nie je.

Predseda VsFZ Richard Havrilla sa nedávno pre Korzár vyjadril, že nechcú robiť ďalekosiahle závery a počkajú si, ako sa vyvinie situácia.

„Jedna z alternatív je, že by sme nekončili 14. júna, ale povedzme o týždeň neskôr. Ak bude odložených viac víkendov, tak budeme musieť hrať aj v stredu. Sezónu by sme chceli dohrať, ale musíme mať dostatočný počet termínov,“ uviedol Havrilla.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Súvisiace články