Real ide do osemfinále Ligy majstrov, Neapol prehral s Bayernom

Futbalisti Realu Madrid postúpili po víťazstve 2:0 nad Olympiuque Lyon do osemfinále Ligy majstrov. (Autor: SITA/AP)
TASR|2. nov 2011 o 22:40

Zaváhanie Neapola využili futbalisti Manchestru City, ktorí po víťazstve nad Villarrealom 3:0 poskočili v A-skupine na postupové druhé miesto.

BRATISLAVA. V stredajších zápasoch 4. kola Ligy majstrov 2011/2012 si vybojovali definitívny postup do osemfinále futbalisti Bayernu Mníchov (A-skupina) a Realu Madrid (D-skupina).

Trojgólový Gomez

Bayern Mníchov po jednoznačnom priebehu v prvom polčase zvíťazil nad SSC Neapol len tesne 3:2, pričom všetky góly domácich dal Mario Gomez. Nemecký reprezentačný kanonier tak zaznamenal tretí hetrik v tejto sezóne, pričom vyrovnal v skupinovej fáze päťgólový účet najlepšieho strelca Lionela Messiho z FC Barcelona.

Gomezov hetrik v prvom polčase bol vôbec prvým v Lige majstrov od sezóny 2009/2010, kedy sa Argentínčan Messi trafil trikrát do siete Arsenalu Londýn. Navyše, Gomez zaznamenal 13 presných zásahov v posledných 11 dueloch klubovej súťaži číslo jeden.

Lenže po zmene strán ubrali zverenci Juppa Heynckesa nohu z plynu a nakoniec z toho bola dráma. Taliansky tím, ktorý v úlohe kapitána viedol Slovák Marek Hamšík, zaznamenal prvý gól ešte v závere prvého polčasu po štandardnej situácii, kedy do siete hlavičkoval obranca Federico Fernandez.

Taliansky zadák, ktorý nastúpil namiesto Paola Cannavara, sa presadil gólovou hlavičkou aj v 79. minúte, keď využil opäť "štandardku".

Futbalisti Bayernu však už dôležité tri body ustrážili a na štadióne Allianze Arena vyhrali už deviaty súťažný duel v rade pri skóre 36:2. Naopak, zverenci Waltera Mazzarriho si skomplikovali situáciu a v tabuľke klesli na tretiu priečku.

Stredopoliar Bayernu Bastian Schweinsteiger si však pri zrážke s Gökhanom Inlerom zlomil kľúčnu kosť, 27-ročný hráč podstúpi operáciu a bude chýbať možno až 6 týždňov.

Zaváhanie tímu spod Vezuvu využili futbalisti Manchestru City, ktorí po víťazstve nad Villarrealom 3:0 poskočili v A-skupine na postupové druhé miesto. Dva góly hostí dal na štadióne El Madrigal Yaya Toure. Naopak, "žltá ponorka" pokračuje v rozpačitej sezóne, klesá v tabuľke španielskej ligy a bez bodu je zatiaľ v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Real postúpil gólmi Ronalda

Bez straty bodu postúpili do vyraďovacej fázy futbalisti Realu Madrid, ktorí vyhrali na pôde Olympique Lyon 2:0. Zverenci trénera Jose Mourinha získali na štadióne Stade de Gerland tri body a do osemfinále sa kvalifikovali predčasne so ziskom 12 bodov a aktívnym skóre 10:0!!

Aj po 4. kole skupinovej fázy naďalej zostávajú v hre o postup do osemfinále v B-skupine hráči Trabzonsporu. Futbalisti tureckého tímu v základnej zostave aj so slovenským obrancom Marekom Čechom remizovali s CSKA Moskva 0:0. Domáci na štadióne Husejina Avni Akera nedokázali využiť početnú prevahu, keď 73. minúte musel predčasne pod sprchy Doumbia.

ico

Sumáre - LM 2011/2012, 4. kolo:

A-skupina:

Bayern Mníchov - SSC Neapol 3:2 (3:1)

Góly: 17., 23. a 42. Gomez - 45.a 79. Fernandez, ČK: 77. Badstuber - 70. Zuniga.

/M. Hamšík za hostí v úlohe kapitána celý zápas/

FC Villarreal - Manchester City 0:3 (0:2)

Góly: 30. a 71. Y. Toure, 45.+3 Balotelli (11 m)

Inter Miláno - OSC Lille 2:1 (1:0)

Góly: 18. Samuel, 65. Milito - 84. De Melo.

Góly: 4. Rodrigo - 64. Huggel

Manchester United - Otelul Galati 2:0 (1:0)

D-skupina:

Ajax Amsterdam - Dinamo Záhreb 4:0 (2:0)

Góly: 20. van der Wiel, 25. Sulejmani, 65. de Jong, 90. Lodeiro.

Olympique Lyon - Real Madrid 0:2 (0:1)

Góly: 24. a 69. Cristiano Ronaldo (druhý z 11 m)

Tabuľka:

1. Real Madrid 4 4 0 0 10:0 12
2. Ajax Amsterdam 4 2 1 1 6:3 7
3. Olympique Lyon 4 1 1 2 2:6 4
4. Dinamo Záhreb 4 0 0 4 0:9 0

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real ide do osemfinále Ligy majstrov, Neapol prehral s Bayernom