Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Prvý týždeň KHL: Slovan je na dne

Prísny tréner Rostislav Čada pozná recept na prehry - viac práce v príprave, v zápasoch. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|11. sep 2013 o 19:03

Mužstvo z Bratislavy má katastrofálny úvod - tri prehry, skóre 2:11 a 135 minút bez gólu.

BRATISLAVA. Slovana Bratislava bol vlani príjemným prekvapením Kontinentálnej hokejovej ligy, hneď pri svojej premiére v lige si vybojoval postup do play off.

Vo svojom druhom ročníku v KHL má slovenský zástupca katastrofálny začiatok: tri zápasy, tri prehry, skóre 2:11. Mužstvo už 135 minút nedalo gól.

Slovan je po prvom týždni na dne tabuľky všetkých 28 tímov.

Dali dva góly a jedenásť dostali

„Dali sme málo gólov a veľa sme ich inkasovali," skonštatoval po zápasoch v Donecku (2:4), v Spartaku Moskva (0:5) a v Minsku (0:2) tréner Rostislav Čada.

„To spolu súvisí. Boli sme často pod tlakom, strácali sme sily, nemali sme dobrý prechod do útoku a pre našu slabšiu agresivitu sme v dvoch stretnutiach za sebou nestrelili ani gól."

Hráčom vytýkal slabší pohyb, nasadenie, nedostatky v organizácii obrany.

Pritom Slovan v letnej príprave vyhral osem z jedenástich zápasov, pochvaľoval si kvalitných súperov.

„Áno, dosiahli sme osem víťazstiev, ale naša hra nebola dobrá. Chýbala agresivita a teraz sa to potvrdilo," tvrdil Čada.

Z troch súbojov v KHL hral Slovan najlepšie v utorok v Minsku. V prvých dvoch tretinách si vypracoval gólové príležitosti, no zlyhal v koncovke.

A domáci využili na začiatku tretej tretiny hneď prvú chybu v obrane slovenského mužstva. Druhý gól dosiahlo Dinamo v závere do opustenej bránky pri power play Slovana.

Chýba strelec ako Šatan

„Tri zápasy bez bodu, to nikto nečakal," priznal kapitán Milan Bartovič. „Musíme zlepšiť koncovku - zvýšiť početnosť striel, viac sa tlačiť pred bránku súpera. Nevyužili sme ani jednu presilovku. A treba hrať disciplinovanejšie, lebo časté vylúčenia nás oberajú o sily."

Bartovič bol v letnej príprave s ôsmimi gólmi najlepším strelcom mužstva, v KHL má zatiaľ iba jeden presný zásah. Druhý gól pridal mladík Marko Daňo.

Zvyšných jedenásť útočníkov vyšlo naprázdno. Tímu chýba strelec, akým bol vlani Miroslav Šatan. Adekvátna náhrada zaňho neprišla.

„Sme na konci tabuľky, ale to nie je dôvod na paniku," vravel kapitán. „Zápasy idú v rýchlom tempe. Treba sa otriasť z prehier, stále myslieť pozitívne. Potrebujeme sa uchytiť."

Ďalšia šanca je v Záhrebe

Čada v každom zápase premiešal zostavu, zmeny chystá aj na piatkový zápas v Chorvátsku. V prvých dvoch stretnutiach chytal Jaroslav Janus, v treťom zažil debut v KHL Miroslav Kopřiva.

„Prehry v doterajších zápasoch nezvaľujem na brankárov," poznamenal tréner. „Aby boli úspešní, musia mať podporu celého tímu. A tú zatiaľ nemali. Stále hľadáme aj optimálne zloženie útokov. Chceme dať spolu našich najlepších hráčov, aby vytvorili údernú silu, ktorá dá gól."

Slovan v utorok v noci priletel chartrovým spojom z Minska, na druhý deň si doma zatrénoval a vo štvrtok sa autobusom vydá do Záhrebu.

Na otázku, ako sa dostať z nepríjemného postavenia v KHL, má Čada jednoznačnú odpoveď: „Ako vždy - prácou. Musíme odviesť lepšie výkony v príprave aj v zápasoch. V Minsku už mala naša hra podobu z vlaňajška."

V minulej sezóne mal Slovan osem výjazdov za súpermi a zo žiadneho sa nevrátil bez bodu. Teraz hrozí, že vyjde naprázdno hneď pri prvom tripe.

„Ešte máme jednu šancu v Záhrebe," doplnil tréner. „Nováčik ligy Medveščak hrá s veľkým nadšením, má viacero hokejistov zo zámoria, na úzkom klzisku čaká hráčov veľa osobných súbojov. Chceme bodovať."

Prvý domáci zápas hrá Slovan v utorok na budúci týždeň s Nižným Novgorodom.

Súvisiace články