Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prezident SOV podpísal slovenskú prihlášku na OH 2016

František Chmelár podpisuje slovenskú prihlášku na olympijské hry v Riu de Janeiro. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 17. okt 2015 o 08:40

Účasť slovenských športovcov na olympijských hrách v Riu de Janeiro je oficiálne potvrdená. František Chmelár podpísal prihlášku.

BRATISLAVA. Prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) František Chmelár v sobotu podpísal slovenskú prihlášku na Hry XXXI. olympiády v Rio de Janeiro 2016.

Pri slávnostnom akte mu asistovali predseda komisie športovcov SOV Jozef Gönci, športová strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga. Spoločne odštartovali program 8. európskeho fóra športovcov, ktoré sa v sobotu uskutočnilo v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave.

((foto))

Medzinárodný olympijský výbor rozoslal všetkým národným olympijským výborom sveta pozvánky 5. augusta 2015 - presne rok pred slávnostným otvorením OH v Riu.

Podpísané prihlášky musia byť na MOV doručené najneskôr 5. novembra. SOV prispôsobil termín a miesto podpisu prihlášky významnému podujatiu, ktoré hostí v Bratislave.

Budúcoročné olympijské hry hostí Rio de Janeiro.

Po sobotňajšom slávnostnom akte je účasť slovenských športovcov v Riu oficiálne potvrdená. Ako informoval oficiálny web SOV, kvalifikačné kritériá medzinárodných športových federácií k 17. októbru spĺňa tridsať Slovákov.

Vyjadrenie Františka Chmelára

(zdroj: oficiálny web SOV)

"Podpis prihlášky pociťujem ako symbol toho, že naozaj chceme ísť na olympijské hry, chceme byť súčasťou toho veľkého športového sviatku. Nemali sme takú príležitosť, až posledných dvadsaťpäť rokov.

V tomto roku sa štyria Slováci stali majstrami sveta - to vôbec nie je také zlé. Ja si myslím, že máme dobrých športovcov, ktorí sa svedomito pripravia na olympijské súťaže.

Samozrejme, nie všetci môžu byť úspešní. Odhadujem, že takých pätnásť až dvadsať našich športovcov má na to, aby bojovalo o najvyššie priečky. Dôležité bude, aby tú výkonnosť, ktorú mali v tomto roku, dokázali naši zopakovať aj v silnej olympijskej konkurencii.

Nechcem povedať, že na majstrovstvách sveta konkurencia nebola, ale vieme, že väčšina športovcov sa na olympijské súťaže pripravuje mimoriadne poctivo, pretože to mnohí považujú za svoj vrchol."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.