Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovský kraj hľadá najúspešnejších športovcov

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 26. nov 2016 o 09:30

Nominácie treba zaslať do siedmeho decembra.

PREŠOVSKÝ KRAJ. Prešovský samosprávny kraj (PSK) pripravuje už 14. ročník vyhlásenia najúspešnejších športovcov kraja.

Ocenených jednotlivcov a kolektívy, ktorí dosiahli v tomto roku najvýraznejšie výsledky, vyberie odborná komisia z predložených nominácií.

Verejnosť môže svoje návrhy predkladať do stredy 7. decembra, informovala hovorkyňa PSK Dáša Jeleňová.

Aj za rok 2016 bude bez poradia ocenených desať najúspešnejších športovcov kraja s určením celkového víťaza, spoznáme tri najúspešnejšie kolektívy dospelých i mládeže, ako aj najúspešnejších študentov stredných škôl a najúspešnejšiu strednú školu v pôsobnosti krajskej samosprávy.

Zvláštne ocenenie bude tiež odovzdané úspešnému hendikepovanému športovcovi.

Návrhy na ocenenia športovcov a športových kolektívov môže posielať aj široká verejnosť a športové kluby.

Nominácie aj s nevyhnutnými údajmi o dosiahnutých výsledkoch treba poslať najneskôr do 7. decembra elektronicky na email: sportovec@vucpo.sk, prípadne poštou na adresu Úrad PSK, Športovec 2016, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov.

Internetové hlasovanie

Nominácie budú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja a verejnosť bude môcť rozhodnúť aj o víťazovi internetového hlasovania.

„Od 10. decembra do 31. decembra spúšťame internetové hlasovanie, kde verejnosť bude môcť hlasovať o svojho najúspešnejšieho športovca,“ povedala vedúca odboru kultúry na Úrade PSK Veronika Fitzeková.

Všetkými návrhmi sa bude zaoberať odborná komisia, ktorá na základe kritérií vyberie ocenených.

„Jedným z najdôležitejších kritérií je účasť a umiestnenie na olympijských hrách, ktoré boli aj v tomto roku,“ pripomenula Fitzeková.

Medzi ďalšie kritériá v prípade jednotlivcov patrí účasť a umiestnenie na majstrovstvách sveta, Európy, na podujatiach Svetového pohára či majstrovstvách Slovenska.

Zohľadňuje sa aj to, či ide o reprezentanta Slovenska, jeho dlhodobá špičková výkonnosť a do úvahy sa berie pozícia lídra úspešného tímu. Ako pomocné kritérium slúži konkurencieschopnosť v jednotlivých športových odvetviach.

U kolektívov je rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach i umiestnenie v dlhodobých najvyšších súťažiach v rámci Slovenska.

„Vyhlásenie najúspešnejších športovcov by sa malo uskutočniť v polovici januára budúceho roka,“ dodala Fitzeková.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.