Prešovskí volejbalisti budú hrať o titul, Košičania o bronz

Prešovčania budú obhajovať majstrovský titul.
Prešovčania budú obhajovať majstrovský titul. (Autor: TASR)
Martin Belej|13. apr 2016 o 18:49

V semifinálovej sérii extraligy úradujúci majster porazil Komárno 3:0 na zápasy. Košice rovnakým pomerom podľahli Nitre.

V semifinálovej sérii extraligy úradujúci majster porazil Komárno 3:0 na zápasy.

PREŠOV. Volejbalisti VK Mirad PU Prešov sa po roku budú uchádzať o obhajobu majstrovského titulu.

Semifinálovú sériu proti Komárnu ukončili v troch zápasoch, keď tretí vyhrali v stredu doma 3:0.

Prešovčania však museli vo vyrovnanom zápase bojovať o každú loptu.

Najmä v druhom sete otáčali nepriaznivý stav, napokon však zverenci trénera Ľuboslava Šalatu naplnili stanovený cieľ a vo finále nastúpia proti Nitre.

"Aj napriek tomu, že výsledok vyzerá zdanlivo hladko bol to náročný zápas. Súper na nás vyrukoval s kvalitným podaním a my sme sa spočiatku trápili na prihrávke, preto sme v prvom sete prehrávali o 2 body. V koncovke v rozhodujúcich momentoch sme uspeli dvoma úspešnými blokmi. Druhý set sme začali lepšie, ale súper si v druhej pasáži vybudoval vedenie až 16:11 a 21:17, ktoré sme pri Sopkovom podaní a dobrými blokmi dokázali v koncovke zvrátiť a vyhrali sme zdanlivo stratený set. Tretí set sa niesol v našej réžii, kde sme udržiavali 4-5 bodové vedenie, súper sa nevzdával a dokázal znížiť stav až na 21:20, ale koncovka opäť patrila nám. Sme radi, že sme postúpili do finále v najkratšom možnom čase a môžme sa chystať na finále," komentoval pre web svf.sk Ľuboslav Šalata.

VK Mirad PU Prešov - Spartak UJS VKP Komárno 3:0 (21, 23, 21) - konečný stav série 3:0

Hralo sa 79 minút, rozhodovali Hőger a Servický, 400 divákov.

Prešov: Halaj 1, Sopko 12, Macko 12, Rajduga 13, Drobňák 10, Červeň 4, libero T. Lampart.

Košice cez Nitru neprešli

Košičania za nepriaznivého stavu 0:2 v sérii nastúpili v Nitre. Vyhrali síce prvý set, ale v ďalších troch nedokázali domácim vzodorovať.

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského si tak zahrajú o bornzové medaily proti Komárnu.

"Čo dodať? Nitra vyhrala semifinále na tri zápasy. Myslím, že sme takmer v celom zápase ťahali za kratší koniec. Súperovi gratulujem k postupu do finále," povedal tréner Vlkolinský pre svf.sk po zápase.

VK Bystrina SPU Nitra - VK KDS Šport Košice 3:1 (- 24, 19, 15, 19) - konečný stav série 3:0

Hralo sa 106 minút, rozhodovali Schimpl a Viktoríni - Lisá.

Košice: Kasperkevič 1, Jakubov 8, Bališin 6, Sarnecki 18, Javorčík 17, Kríž 5, liberá Haky a Barlík (Hudák 1, Sopko,)

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí volejbalisti budú hrať o titul, Košičania o bronz