Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovskí futsalisti otvárajú tohtoročné dianie

Futsalisti PrešovaRadi by úspešne vykročili v tohtoročnej premiére.FOTO: ARCHÍV
Sportnet|Publikované 3. jan 2013 o 23:00

Oproti niektorým iným tímom mali futsalisti FK Slovanet Prešov dlhšiu súťažnú prestávku.

To preto, že záverečný zápas na palubovke v Žiline neabsolvovali, pretože o odklad požiadali domáci. Náhradný termín ešte nie je známy a tak naši zástupcovia prídu po prvý raz k slovu v tomto roku dnes o 19. 30 v športovej hale na Baštovej ulici, keď privítajú FTVŠ UK Bratislava v rámci 12. kola najvyššej súťaže. V predošlom vzájomnom zápase v Bratislave bola remíza 5:5 po zaujímavom priebehu.

PREŠOV. Podľa postavenia v tabuľke sú miernym favoritom východniari, ktorým patrí 7. priečka, ich súper figuruje na predposlednej pozícii, pričom obaja súperi majú o jeden odohraný zápas menej.

Tím FTVŠ UK naposledy v derby prehral tesne s Čekanom Mekenroff 1897, naši si zase v domácej rozlúčke so starým rokom poradili presvedčivo s Novými Zámkami. Základná časť vyvrcholí koncom februára, potom príde k slovu nadstavba (prví piati hrajú o majstra, zvyšná päťka o udržanie sa) a pokiaľ sa mienia Prešovčania dostať do najlepšej pätice, musia sa činiť. Predpoklady na to ale majú a to bez ohľadu na to, že sa počas prestávky neposilnili o žiadnu akvizíciu.

„V decembri sme ešte sporadicky trénovali, chlapci chodili individuálne hrať. Sviatky nám trošku narušili program, lebo bol problém zohnať voľnú telocvičňu na spoločné tréningy. Spoliehame sa však na to, že zverenci sú motivovaní, nabudení ukázať sa v dobrom svetle pred domácim publikom, na ktoré sa, pravdaže, tiež vo veľkej miere spoliehame,“ konštatoval tréner FK Slovanet Dušan Michalčík.

V tohtoročnej premiére hodlajú futsalisti Prešova obstáť naplno, lebo strácať body doma neradno. „Nemienime dať súperovi šancu, aby toto vystúpenie zdramatizoval.“

Čoho sa vyvarovať?

Od začiatku sezóny sa v prípade nováčika hovorí o príkladnej bojovnosti a srdnatom srdiečku, lebo tieto vlastnosti kompenzujú i resty v príprave, technickej či taktickej oblasti. Strata na vytúženú priečku nie je hrozivá, naopak, dá sa dohnať. To ale vyžaduje zvýšenie údernosti. Čoho sa mienia naši vyvarovať oproti počínaniu si v lanskom roku?

„Vtedy sme zbierali skúsenosti, ale prišli sme i na to, že sa dá hrať rovnocenná partia s každým rivalom s výnimkou lídra. Všetci ostatní sú ale zdolateľní. Nám prichodí najviac popracovať na defenzíve. Dostávali sme veľmi veľa gólov, po Nitre najviac zo všetkých účastníkov. Preto treba viac koncentrácie pri bránení a taktickejšia vyzretosť. Ide o to hrať s rozumom, nepočínať si splašene. Divákom sa síce páči hra hore-dolu, no väčšia zodpovednosť a myslieť viac na výsledok je v našom prípade naozaj namieste,“ naznačil smer, akým by sa mali uberať jeho zverenci, kormidelník Dušan Michalčík.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.