Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešov úspešne experimentoval s dvojzápasom

Reprezentačné krídlo. T. Číp strelecký koncert z prvého zápasu v druhom nezopakoval. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 28. okt 2012 o 23:00

Prešovská Tatran handball arena bola premiérovo dejiskom dvoch stretnutí o body v dvoch súťažiach v jeden deň.

Prešovská Tatran handball arena bola premiérovo dejiskom dvoch stretnutí o body v dvoch súťažiach v jeden deň. Slovenský majster hral v sobotu popoludní najprv Tipos extraligu a po kratšej pauze nastúpil v SEHA League proti RK Sloga Doboj z Bosny a Hercegoviny.

PREŠOV. Tréneri Tatrana Prešov Djordje Rašič a Ivan Pompoš na oba duely nominovali odlišné zostavy.

Proti Topoľčanom dali šancu aj štyrom dorastencom. Kým S. Orlovský, L. Urban a Š. Michniewicz už seniorský krst absolvovali, pre J. Urbana to bol debut. Vydarený, navyše okorenený dvomi gólmi.

Proti Doboju sa v prešovskej zostave objavil už len L. Urban, ktorý v nej nahradil ľahko zraneného Marušáka.

Malo to čosi do seba

Obidva zápasy, extraligový s Topoľčanmi i súboj SEHA League, mali čosi do seba. V prvom sa ukázala mladá prešovská hádzanárska krv v kombinácii so staršími i skúsenejšími hráčmi. Nuž a takáto spolupráca celkom slušne fungovala.

Perspektívu ukázali zaradení dorastenci, schuti si ale zahrali aj ďalší mladí hráči Tatrana. Do druhé polčasu zápasu s Topoľčanmi nastúpil napríklad aj Tomáš Číp.

České reprezentačné krídlo už druhú sezónu v službách slovenského majstra tiež predviedlo svoj herný potenciál.

Číp na pravom krídle dal sám za polčas deväť utešených gólov. V spolupráci s ľavým krídelníkom, krajanom J. Hrstkom po rýchlych kontrách zakončovali parádnymi „nahadzovačkami“, za ktoré si vyslúžili potlesk na otvorenej scéne.

V druhom zápase s Dobojom však najlepší strelec prvého duelu vyšiel aj napriek dobrým možnostiam na skórovanie, gólovo naprázdno.

Do tretice spomenieme tretie české krídlo v zostave Tatrana. V stretnutí so Slogou Doboj deviatimi gólmi po čase zase vynikol Jan Sobol.

Premeny Tomáša Čípa

„Každý zápas je iný a v každom to často vychádza opačne, ako by si hráč želal. A v mojom prípade platilo to známe, že po hodoch prichádza bolenia brucha. Šance dať gól som mal aj v druhom zápase. Zlyhal som v nich, a tak ma tréner zase posadil na lavičku,“ konštatoval T. Číp, ktorého jedno oko žiarilo spokojnosťou a druhé po gólových „suchotách“ žialilo.

„Veľmi málo chýbalo, aby som bol gólový účet v prvom zápase zaokrúhlil na desať gólov. Vyloženú šancu som zahodil a to akoby sa bolo prenieslo so mnou do druhého zápasu. Inak, hrať dva majstráky v jeden deň, aj pre mňa to bola veľmi zaujímavá skúsenosť. Viacerí sme ešte v dorasteneckých kategóriách hrali za deň po dva zápasy. Za mladší či starší dorast. Lenže v seniorskej kategórii je to ozaj niečo výnimočné. Ukázalo sa však, že s určitou kategóriou súperov a pri takej širokej hráčskej základni, akú má Tatran Prešov, sa to dá zvládnuť.“

Štatistika

Tatran Prešov – Sloga Doboj 33:26 (15:12)

PREŠOV. Vystúpenie aktuálne posledného tímu priebežnej tabuľky SEHA League v prešovskej THA bolo príjemným prekvapením. Hostia z Bosny a Hercegoviny rýchlou hrou v útoku a s výborným brankárom so slovenským majstrom dlho držali krok. V závere už ale tlaku Tatrana neodolali.

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 2, Hrstka, Krok 1, Kristopans 4, Sobol 9, Radčenko, L. Urban, Tumidalský 1, Číp, Guzy 1, Pejovič 3, Pekár, Antl 9/2, Petro 3. Najviac gólov za hostí: Panič 8/2, Vukičevič 6, Belič 2. Pok. hody: 2/2 – 2/2. Vylúčení: 1:4. Rozhodovali: Krkačev a Kolevski (obaja Macedónsko). Divákov: 1580.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.