Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešov siahol po najproduktívnejších hráčoch

René Pucher. Ešte v časoch, keď prezidentoval aj hrával. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 6. aug 2012 o 22:00

Príprava hokejistov na sezónu 2012/2013 beží vo väčšine slovenský klubov na plné obrátky. Výnimkou nie ani prvoligový HC Prešov 07.PREŠOV. Tréner prešovských prvoligových hokejistov Jozef Čontofalský zatiaľ pracuje bez asistenta, minulý týždeň vykorčuľoval so svojimi zverencami už na ľad Ice areny v Prešove.

Tréner HC Prešov 07 Jozef Čontofalský mal aktuálne v kádri dvadsať hráčov. Z minuloročnej prvoligovej súpisky v klube pokračuje len trojica prešovských odchovancov Pavol Segľa, Ľubomír Caban a Ladislav Hopkovič.

„Tento týždeň hodláme vyskúšať nejakých hráčov z Trenčína a Žiliny,“ avizoval prezident HC Prešov 07 René Pucher.

„Samozrejme, šancu chceme dať aj niektorým hráčom z prešovskej juniorky, ktorú na starosti majú tréneri Igor Liba s Marcelom Paulovským.“

V najbližších dňoch má byť známe aj meno asistenta J. Čonfalského. „S trénerom sme sa dohodli, že tohto si najneskôr do konca tohto mesiaca vyberie sám. Voľba padne pravdepodobne na niektorého z jeho najskúsenejších zverencov.“

Na lane známe hokejové mená

V kádri prešovských hokejistov pripravujúcich sa na nový súťažný ročník figurujú aj známe mená. V HC Prešov 07 má pôsobiť s 86 bodmi najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Ján Románek z Piešťan.

Ďalšie zaujímavé mená sú Michal Školiak, najproduktívnejší obranca a René Schneider, tretí najlepší strelec vlaňajška, obaja prichádzajúci do Prešova z Bardejova.

Posilou do obranných radov má byť aj Ján Kadlubiak z Liptovského Mikuláša. Po ročnej odmlke sa do žlto–modrého znovu oblečie útočník Gabriel Köver.

Prvý prípravný zápas doma so Spišiakmi

Fámy o údajnom zrušení prípravných stretnutí HC Prešov 07 na domácom ľade vyvrátila marketingová pracovníčka klubu Mária Marcišinová.

„Šlo ozaj len o výlevy nie dobre informovaného človeka. Pravdou akurát je, že na požiadanie Liptovského Mikuláša sme zápas s nimi preložili na neskôr ako pôvodne plánovali. Prvý prípravný duel odohráme doma v piatok 10. augusta o 18. hodine so Spišskou Novou Vsou. Druhý sme naplánovali na 17. augusta, tiež od 18. hodiny s Michalovcami. Celkom máme v pláne odohrať päť, prípadne šesť prípravných stretnutí.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.