Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov dnes hostí lídra zo Žiliny

Lukáš Štetina verí, že smolu v zakončení pretrhnú už dnes proti lídrovi tabuľky. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 30. mar 2012 o 22:00

Po troch dueloch, ktoré odohrali futbalisti 1. FC Tatran Prešov na súperových ihriskách sa dnes konečne predstavia pred svojimi fanúšikmi.

Do Prešova dnes zavíta momentálne prvý celok corgoňligovej tabuľky MŠK Žilina. Súboj tímov z opačných pólov tabuľky sa začína dnes o 14.30 hod.

PREŠOV. Súboj mohol mať zvláštnu príchuť pre Štefana Zošáka, ktorý prišiel počas zimného prestupového obdobia do kádra zeleno-bielych na hosťovanie do konca sezóny práve spod Dubňa.

Klauzula v zmluve o hosťovaní tohto stredopoliara, ktorý od začiatku jari výborne diriguje stredovú formáciu Prešovčanov hovorí, že vo vzájomných dueloch proti Šošonom nemôže nastúpiť.

To však neplatí pre druhého hráča zo Žiliny, ktorý v zime posilnil Šarišanov - Davida Střihavku. Ten bude naopak na dnešný duel k dispozícii.

Vrásky trénerovi 1. FC Tatran Prešov Sergijovi Kovalcovi robí aj zdravotný stav Petra Petráša a ľavého obrancu Jana Kroba.

Prešovský kapitán po zranení z Dunajskej Stredy ešte nie je fit a na duel nenastúpi. O tom, či zasiahne do hry český obranca, sa rozhodne ešte pred dnešným duelom.

Kovalec: Dám priestor iným

Tréner Sergij Kovalec tak kvôli absencii trojice hráčov bude musieť „namiešať“ tú správnu jedenástku, ktorá by silnej Žiline mohla byť rovnocenným protivníkom.

„Je škoda, že nemôže nastúpiť Zošák. Takto však znie dohoda medzi klubmi. Rovnako nám budú chýbať Petráš a Krob. Strata týchto hráčov je pre nás dosť vážna, ale dám priestor iným. V našom tíme je 22 hráčov a ja verím, že keď dám šancu hociktorému z nich, bude hrať srdcom a hlavne pre fanúšikov.“

Odkedy sa zeleno-bieli vrátili do najvyššej slovenskej ligy, Žilina na prešovskom trávniku ešte v lige nikdy nevyhrala a nedala tu ani gól.

Prešovský tréner chce, aby táto séria bola naďalej platnou aj po dnešnom zápase. „Je to dobrá štatistika a my urobíme všetko pre to, aby bola rovnakou aj po tomto zápase. Pozerali sme videá, kde sme ukázali chlapcom silné, ale i slabé stránky Žilinčanov. Verím, že tento zápas dopadne dobre.“

Štetina: Musíme pretrhnúť smolu v koncovke

Defenzívne rady fungujú zeleno-bielym zatiaľ veľmi dobre. Horšie je to už s ofenzívou, kde k spokojnosti chýbajú góly.

Obranca Lukáš Štetina, ktorý prišiel do Prešova na hosťovanie z ukrajinského Metalistu Charkov verí, že po dobre fungujúcej obrane to začne gólovo klapať aj v útoku.

„Až na zápas so Slovanom si myslím, že v obrane nám to klape. Aj ja som na Slovane spravil pár chýb a zápas nebol z mojej strany veľmi dobrý. Myslím si, že posledné zápasy v Senici a Dunajskej Strede obrana fungovala veľmi dobre. Ešte musíme pretrhnúť smolu v zakončení, pretože či už na Slovane alebo v Senici sme dali niekoľko tyčiek a brvien. Niekedy je to aj o šťastí, verím, že to pretrhneme už proti Žiline. Tá bude chcieť zvíťaziť, ale my urobíme všetko pre to, aby sme sa prezentovali dobrou hrou a minimálne remízu uhrali.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.