Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Posledná humenská šanca zabodovať na ihrisku súpera

Sportnet|Publikované 21. nov 2008 o 23:00

Futbalisti 1. HFC Humenné odohrajú zajtra posledné stretnutie v jesennej časti na ihrisku súpera. Konkrétne ich čaká východniarske derby proti

košickej rezerve.

HUMENNÉ. Zima sa už vážne hlási o slovo, no futbalisti ešte majú pred sebou dve kolá. Humenčanov čaká na záver jesene dvakrát derby. Zajtra východniarske s Košicami B (vonku), o týždeň zemplínske s Michalovcami (doma).

Šesťbodový zápas

Pohľad na tabuľku navráva, že zápas je veľmi dôležitý pre oboch aktérov. Košičania sa nachádzajú v pásme zostupu tesne pod čiarou, prvoligista spod Vihorlatu je dve priečky nad nimi s náskokom siedmich bodov. Smelo teda možno nazvať východniarske derby ako "šesťbodový" zápas. "Košice sú najmä doma nepríjemný súper, sú tam mladí technickí hráči, no kostru tvoria už skúsení futbalisti ako Majoroš, Jurčo, Juhár, Šoltis, či Pulen. Vyznávajú behavý spôsob hry, bude to v chladnom počasí ťažký zápas," podotkol Jozef Škrlík, ktorý hru Košičanov pozná veľmi dobre. Pri pozorovaní súperov totiž humenskí tréneri stále cestovali na stretnutia košického béčka. "Videli sme, no béčka sú nevyspytateľné, zostava je vždy otázna, často sa obmieňa," konštatoval tréner 1. HFC Humenné.

Aspoň remízu

Humenčania zatiaľ v jeseni vonku vyšli vždy naprázdno. Posledná šanca ukončiť čiernu sériu sa im naskytá práve zajtra. "Bohužiaľ sme z vonku zatiaľ nepriniesli nič, aj keď až na zápas v Interi sme nehrali v zápasoch podradnú úlohu. Chceme konečne bodovať, je to dôležitý zápas pre oboch, spokojní budeme aj s remízou," naznačil Jozef Škrlík, ktorý nemôže vo svoéjej zostave rátať s D. Pyrkom, ktorý si odpykáva päťzápasový trest za vylúčenie v Prievidzi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.