Filip Polášek a Lukáš Klein po triumfe nad ruskou dvojicou Karacev, Medvedev. (Autor: TASR)
Boris Vanya, TASR|25. júl 2021 o 10:29 (aktualizované 25. júl 2021 o 13:29)

OH Tokio 2020 / 2021 - tenis

Štvrohra mužov - 1. kolo:

Lukáš Klein, Filip Polášek (SR) - Aslan Karacev, Daniil Medvedev (ROC) 7:5, 6:4

TOKIO, BRATISLAVA. Obdivuhodný výkon podal tenista Lukáš Klein v nedeľu na olympiáde v Tokiu.

Najskôr takmer dve a pol hodiny trápil favorizovaného Austrálčana Jamesa Duckwortha, s ktorým prehral v úmornej horúčave v troch setoch 7:5, 3:6, 6:7 (4) a o niekoľko desiatok minút neskôr už nastúpil na kurt opäť, keď po boku Filipa Poláška čelili ruskej dvojici Aslan Karacev, Daniil Medvedev.

V 2. kole čaká slovenský pár americký tandem Tennys Sandgren, Austin Krajicek.

Medvedev dvakrát stratil servis

Slovenská dvojica vyhrala po napínavom priebehu 7:5, 6:4 a postúpila do druhého kola medzi šestnásť najlepších párov.

V prvom sete si všetci tenisti držali podanie až do stavu 5:5, keď Slováci prelomili servis Medvedeva a vzápätí potvrdili brejk.

Druhý set sa vyvíjal veľmi podobne, za stavu 4:4 opäť stratil servis Medvedev. Pri podaní Filipa Poláška Slováci, odvrátili tri brejkbaly Rusov a pečatili postup.

Polášek: Nezľakli sme sa

"Viedli sme 40:0 pri ich podaní hneď na začiatku a bola škoda, že sme ich nebrejkli. Ono je to dvojsečné, zvykne sa to nevyplatiť. Podržali sme si najbližšie dva servisy.

Za seba poviem, možno to bude znieť namyslene, že to bol pre nás jeden z najlepších možných súperov, išlo len o to nezľaknúť sa mien z toho dôvodu, že s hrou, ktorú máme, to sedelo. Vedel som, že keď budeme dobre servírovať, vytvoríme si šance.

Presne tak to aj bolo, že sme mali brejk v prvom sete a v druhom sme mali šance ešte pred brejkom. Na náš servis sa až do posledného gemu nehralo," povedal po výhre Polášek.