Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Pokles Šatanovej formy je hádankou

Sportnet|6. dec 2003 o 00:00

V NHL sa veci rýchlo menia. V posledných šiestich sezónach bol Miroslav Šatan lídrom Buffala Sabres. Vždy dosiahol najviac bodov v mužstve. V októbri uzavrel s Buffalom dvojročný lukratívny kontrakt na 10 miliónov dolárov a stal sa najlepšie plateným ...

V NHL sa veci rýchlo menia. V posledných šiestich sezónach bol Miroslav Šatan lídrom Buffala Sabres. Vždy dosiahol najviac bodov v mužstve. V októbri uzavrel s Buffalom dvojročný lukratívny kontrakt na 10 miliónov dolárov a stal sa najlepšie plateným hráčom mužstva. Na ľade sa však v tejto sezóne trápi. Nikto zrejme nečakal, že Šatana čaká séria 11 zápasov bez streleného gólu. Výkonnosťou sa blíži k hodnote 33 bodov za sezónu. To je najmenej v jeho kariére v NHL.

„Miro netuší, čo sa deje. Snaží sa, ale nevie, kde je problém," hovorí kouč Buffala Lindy Ruff. Hráč, ktorý sa po šiestich sezónach v mužstve prepracoval už na 10. priečku historickej tabuľky Buffala, v tejto sezóne zaznamenal v 27 zápasoch len 11 bodov. „Všetci vrátane Mira, cítia sklamanie. No musíme mu pomôcť a nájsť východisko z tejto situácie. Týka sa to celého mužstva," povedal generálny manažér Darcy Regier.

Niektorí hľadajú príčiny poklesu Šatanovej formy v problémoch motivácie pri vysokom príjme. Podľa iných mala ťažký vplyv na hráča strata funkcie kapitána.

Regier zhodne vyvracia obe teórie. „Nevidím v tom žiadnu súvislosť. Čo sa týka peňazí, aj v minulosti bol dobre platený, takže sa s tým vie vyrovnať aj teraz. Ak by išlo o jednoduchý problém, pokúsili by sme sa ho hneď vyriešiť," hovorí Regier.

Šatan mal podobné výpadky aj v minulosti. Pred rokom sa mu tiež nedarilo, keď mal sériu 11 zápasov bez gólu. No vtedy si pripísal aspoň niekoľko prihrávok.

„Na svojej hre nič nemením. Je to stále to isté, len niekedy ani z množstva šancí nič nepadne do bránky a inokedy sú z dvoch striel dva góly," hovorí Šatan. Práve tie dva góly dosiahol v zápase s Washingtonom Capitals, keď prekonal krajana Rasťa Staňu. Jediné dva presné zásahy v posledných 15 zápasoch. Okrem nich pridal ešte jednu prihrávku.

(sb)

Súvisiace články