Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Po štyroch rokoch sa znovu postaví proti rodnej Ukrajine

Tetyana Fiľková-Trehubová opäť nastúpi proti rodnej Ukrajine. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 28. nov 2018 o 23:00

Fiľková-Trehubová sa na súboj proti kamarátkam veľmi teší.

Fiľková-Trehubová v reprezentácii: fotogaléria

28.11.2018

MICHALOVCE. Na slovenské hádzanárske reprezentantky čaká od piatka do nedele v Šali turnaj I. fázy kvalifikácie na budúcoročný svetový šampionát.

Zverenky trénera Jána Packu sa vždy o 18. hodine stretnú postupne s Ukrajinou (v piatok), Izraelom (v sobotu) a Kosovom (v nedeľu).

Zaujímavý bude hneď prvý duel Sloveniek s Ukrajinkami, najvážnejším konkurentom nášho výberu o jedinú postupovú miestenku, v ktorom sa predstavia viaceré hráčky Iuventy Michalovce. A to hneď na oboch stranách.

Na slovenskej dvojica Nikoleta Trúnková a Tetyana Fiľková-Trehubová, na ukrajinskej Irina Jablonská-Bobaľová a Irina Kompaniecová.

Veľmi dobre sa poznajú

Tento výpočet mohol byť ešte vyšší, ale kvôli zraneniam vypadli Packovi z nominácie Patrícia Wollingerová a Veronika Habánková. Avšak okrem nich sú v oboch tímoch ešte ďalšie hráčky s michalovskou minulosťou.

Za Slovensko sú pripravené nastúpiť odchovankyne Iuventy Lucia Gubiková a Marianna Rebičová i bývalé opory ako Adriana Medveďová, Mária Holešová či Julia Kučerová. Dres družstva od Laborca si ešte dávnejšie obliekala aj Annamária Patrnčiaková (v Iuvente hrala pod dievčenským menom Birkušová).

A na ukrajinskej súpiske nájdeme ďalšie dve Exmichalovčanky Juliu Snopovú a Oľgu Perederijovú.

Aby toho nebolo málo, slovenský celok vedie donedávna tréner Iuventy Ján Packa a asistuje mu František Urban, ktorý stále pracuje pri michalovskej mládeži.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.