Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Po reprezentačnej pauze už zajtra súboj Senec - Prešov

Sportnet|Publikované 12. okt 2005 o 22:00

Prešov Ešte pred derby s Košicami, ktoré pred reprezentačnou prestávkou skončilo na prešovskom štadióne bezgólovou remízou, sa v tábore zeleno

bielych hovorilo, že práve súboje s košickým lídrom a aktuálne tretím Sencom na jeho ihrisku po dvojtýždňovej pauze v súťaži, budú pre tatrancov z hľadiska upevnenia pozícií v tabuľke mimoriadne dôležité. Práve tie mohli veľa napovedať do poradia päť kôl pred skončením jesennej časti druhej futbalovej ligy.

"Nielen tieto dva zápasy, ale všetky, ktoré nás do konca jesene čakajú, sú rovnako dôležité," prízvukuje tréner druholigového 1.FC Tatran Prešov Jaroslav Rybár. "Musím však priznať, že zajtrajšie stretnutie v Senci patrí rozhodne medzi najdôležitejšie." Prešov ani Senec neskrývajú svoje sny o najvyššej slovenskej futbalovej súťaži v budúcej sezóne. Aj tento fakt dáva zápasu pri Slnečných jazerách osobitnú príchuť. Domáci sú aktuálne tretí, siedmy 1.FC Tatran Prešov však na nich stráca iba štyri body. Svojim spôsobom by teda mohlo ísť aj o "zápas pravdy"? "Aj inými prívlastkami by sa zajtrajší zápas Senca s Prešovom dal označiť. Pôjde o súboj dvoch konkurentov s vysokými ambíciami v súťaži, v ktorom samozrejme, chceme získať plný bodový zisk." Medzi dvomi dôležitým zápasmi bola v súťaži prestávka. Ako ju prešovský tím vyplnil? "Tréningový proces pokračoval zaužívaným mikrocyklom. Minulú stredu sme vycestovali na plánovaný prípravný zápas s MŠK Žilina, ktorý sme odohrali na ihrisku v Strážove, blízko metropoly Považia. Následne v sobotu mali niektorí hráči druholigového kádra nastúpiť za treťoligové béčko v Trebišove. Nakoniec hrali len Džubák, Dzuríček a Šamo. Ostatní museli ostať doma zo zdravotných dôvodov." V Žiline prehral 1.FC Tatran Prešov 0:4. Všetky góly ale inkasoval až po zmene strán. Ako teda hodnotíte prípravný duel, v ktorom ste zrejme chceli niečo odskúšať na Senec? "Želal som si silného súpera a takým Žilina bola. Domáci nás preverili, donútili našich hráčov ísť na maximum. Zámery s prípravou vyšli. Škoda len zbytočných chýb, ktoré nás pripravili o priaznivejší výsledok. Tentoraz ten ale nebol ten najdôležitejší." Ostatnú sobotu viacerí hráči do Trebišove nemohli, ďalší po boľačkách z predošlých druholigových duelov mali určité tréningové úľavy. Ako je na tom prešovské mužstvo aktuálne pred zajtrajším zápasom dvanásteho kola v Senci? "Rátať stále nemôžeme so zranenými Mackom a Šoltísom. Individuálne trénovali v ostatných dňoch Zlacký (na snímke vpravo) a Zlatohlavý." Senčania dali doposiaľ 28 druholigových gólov. Prešovčania svojim súperom o osemnásť menej. Takže musia sa mať poriadne na pozore. Na druhej strane, po Košiciach (4) inkasovala obrana zeleno bielych najmenej, iba sedem gólov... "Faktom je, že Senec sa snaží o útočný futbal. Hlavne však dokážu mnohé z vypracovaných šancí premieňať. Najviac sa darí Awudovi (8). Ten však proti nám pre trest nenastúpi. Sú tam však ďalší strelci Kozár, Takáč, zo zadnej línie sa dopredu často vysúva Michalík. Majú teda herné varianty, o ktorých však niečo vieme. Videli sme hrať Senec naživo, z ďalších zápasov máme videozáznamy a pozorne sme ich s našimi hráčmi študovali. Verím, že tieto informácie o súperovi nám zajtra pomôžu."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.