Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Plavucha na Košice spomína s radosťou

Vlastimil Plavucha. V Košiciach preberal ako kapitán majstrovskú trofej. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 9. nov 2014 o 23:00

Dnes športový manažér HC 05 Banská Bystrica sa stal ikonou košického klubu v deväťdesiatych rokoch.

„Úprimne gratulujem Peťovi Bartošovi k prekonaniu môjho rekordu a želám mu, aby ho ešte čo možno najviac zvýraznil,“ bola prvá reakcia Vlastimila Plavuchu, keď sme mu oznámili, ze jeho rekordný zápis je prekonaný.

KOŠICE. Dnes športový manažér HC 05 Banská Bystrica, kde s hokejom začínal, sa stal ikonou košického klubu v deväťdesiatych rokoch.

Na východe zakotvil na osem sezón, tu sa stal trikrát top kanonierom extraligy, získal dva majstrovské tituly a prestrieľal sa aj do reprezentácie.

„Na obdobie, ktoré som prežil v Košiciach spomínam s radosťou. Odvtedy sa tam toho veľa zmenilo, podarilo sa vybudovať nádherný štadión, vďaka ktorému majú hráči výborné podmienky a je len škoda, že takýchto štadiónov nie je na Slovensku viac,“ povzdychol si 46–ročný banskobystrický rodák.

Ako dodal, podľa neho gólové rekordy ešte môžu mladí hráči v budúcnosti viackrát prekonať.

„Základná časť ligy je totiž podstatne dlhšia ako v minulosti. My sme mali okolo 36 zápasov a teraz je ich 56. Aj spôsob hokeja je iný, hrá sa veľa presiloviek, v ktorých môžu strelci skórovať. Aj pre extraligu je to dobré, keď sa hráči gólovo presadzujú, pretože kvôli tomu chodia fanúšikovia na štadióny,“ dodáva bývalý kanonier, okrem iného autor historicky prvého gólu slovenskej reprezentácie v roku 1993, ktorý si potom zahral aj na dvoch olympijských hrách.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.