Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Pistoriusov prípad uzavrie polícia zrejme až v auguste

Oscar Pistorius (Autor: SITA/AP)
SITA|26. máj 2013 o 10:51

Podľa informácií z úradu prokuratora sa zhromažďovanie dôkazov skončí najskôr v auguste.

JOHANNESBURG. Najbližšie súdne pojednávanie so zdravotne postihnutým juhoafrickým atlétom Oscarom Pistoriusom bude pravdepodobne len veľmi krátke.

Jeden z najslávnejších paralympionikov, ktorý už štartoval aj na olympijských hrách, sa postaví pred súd v Pretorii za vraždu priateľky Reevy Steenkampovej 4. júna o 8.30 h miestneho času.

Podľa všetkého bude pojednávanie trvať desať minút a odročia ho na neskôr, keďže polícia ešte stále neuzavrela celé vyšetrovanie.

Pistorius dostal vo svojej krajine pokutu takmer jeden milión randov (približne 80-tisíc eur) za nezaplatené dane.

Podľa denníka City Press paralympjský šampión nezahrnul do daňového priznania dom v Johannesburgu, ktorý kúpil tento rok za 9,8 mil. randov (790-tisíc eur).

Pistorius 14. februára nadránom zastrelil 29-ročnú modelku Steenkampovú cez zavreté dvere kúpeľne svojho bytu. Odmieta oprávnenosť obvinení z úkladnej vraždy a tvrdí, že išlo o nešťastnú náhodu, keď priateľku považoval za vlamača.

Sudca ho 22. februára prepustil na kauciu 1 milión randov (v prepočte 83 000 eur), zadržal mu pas a nariadil absolvovanie testov na alkohol a návykové látky, uložil mu povinnosť pravidelne byť k dispozícii úradom a zakázal mu komunikovať s obyvateľmi z blízkosti miesta činu v Pretórii.

Najvyšší súd v Pretórii neskôr vyhovel odvolaniu proti podmienkam kaucie a vrátil obžalovanému pas. Pistoriusovi hrozí v prípade dokázania úkladnej vraždy trest odňatia slobody v rozpätí 15 rokov až doživotne.

Súvisiace články