Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Petráš: Rozhodnutie trénera rešpektujeme

Kapitán Peter Petráš (vpravo) tvrdí, že nejaký impulz už musel prísť. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 20. nov 2012 o 23:00

V corgoňligovom Prešove skončil tréner Angel Červenkov. Jeho nástupcami do konca jesene budú Ladislav Totkovič a Marek Fabuľa.


PREŠOV. Ešte predtým, ako sa mala otázka trénerov definitívne dotiahnuť po každej stránke, sme sa zhovárali s kapitánom zelenobielych Petrom Petrášom.

Kedy a ako ste sa dozvedeli o tejto alternatíve?

„V pondelok od predstaviteľov klubu.“

Ako zareagoval tím túto informáciu?

„Nezostáva nám nič iné, len to rešpektovať.“

Vzhľadom na výsledky a výkony – hlavne v ostatných týždňoch – to také prekvapujúce pre vás zrejme nebolo. Viselo to takpovediac vo vzduchu?

„Pokiaľ sa dlhodobejšie nedarí, musí prísť nejaké riešenie, ktoré by mohlo pomôcť naštartovať sa, chytiť nový vietor do plachiet. Pokiaľ je aktuálna takáto zmena, tak my hráči nespravíme s tým nič. Je to rozhodnutie zodpovedných ľudí vrátane doterajšieho lodivoda a musíme to akceptovať.“

Dá sa hovoriť aj o nejakej podobe úľavy po tom, čo tím bol v kŕči a hernej i výsledkovej kríze?

„Neviem, či by som to takto pomenoval. Opakujem, niečo bolo treba podniknúť, aby sa to premietlo do lepších výkonov.“

Keď kolektív prehráva, víťazí nervozita, vzťahy sú vystavené väčšiemu tlaku i stresu. Ako to bolo u vás?

„V prvom rade nerád by som všetko nedobré pripisoval na tričko trénerovi, to by bolo na hlavu postavené. Vždy to tak býva, že niektorí hrajú viac, iní menej. Niekomu konkrétny kouč vyhovuje, ďalšiemu až tak nie. Preto daktorí možno vítajú výmenu stráží, niektorí zase majú zmiešané pocity. Je to vždy rôzne, pokiaľ ide o väčší počet členov kolektívu.“

Keďže do Prešova prišiel zahraničný tréner, nebol problém trochu aj v komunikácii a nestalo sa niečo podobné ako pred časom v slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorú viedol Kanaďan Hanlon?

„V tom by som problém nevidel, osvojili sme si to, čo sa od nás vyžadovalo a snažili sme sa predstavy naplniť.“

V najvyššej súťaži sa v jeseni uskutočnil už niekoľkokrát pohyb na tomto fleku na lavičkách jednotlivých tímov. Niekedy to pomôže v duchu príslovia o novej metle, ktorá lepšie metie, inokedy ide ale všetko po starom. Stále sú nositeľmi kvality futbalisti, hoci fluidum, čo vyžaruje konkrétny kormidelník, môže veľa zmeniť a docieliť.

„Nový impulz nás môže nakopnúť a veríme, že sa nebudeme uberať rozpačitým či zlým smerom, čo by bolo to najhoršie v momentálnej situácii. Veď preto sa zmena deje, aby to Tatranu pomohlo.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.