Vlhová pôjde na trať ako prvá. V Kronplatzi ju čaká špecifický kopec

Petra Vlhová počas obrovského slalomu v talianskom Kronplatzi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. jan 2022 o 17:25

Slovenku budú nasledovať dve talianske reprezentantky.

KRONPLATZ. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bude mať v utorňajšom obrovskom slalome štartové číslo jeden. V talianskom stredisku Kronplatz absolvuje svoje posledné preteky pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu

„Je to špecifický kopec, má svoju dĺžku, strmosť, odklonenú spodnú časť, ktorá je veľmi náročná. Svieti naň slnko, čo ovplyvňuje kvalitu snehu. Prvé kolo je primrznutejšie, druhé kolo sa ide na jarnom snehu,“ priblížil pre Zväz slovenského lyžovania Matej Gemza.

Slovenská lyžiarka počas víkendu vynechala rýchlostné disciplíny v Cortine. To, že nepôjde super-G sa napokon v tíme rozhodli len deň pred pretekmi.

Obrovský slalom v Kronplatzi

Utorok 25. január:

1. kolo - od 10:30

2. kolo - od 13:30

„Cortinu sme nechali otvorenú a zhodnotili sme, že viac treba pokračovať na obrovskom slalome. Pauzu sme využili na kondičný tréning i na snehu v Taliansku,“ tvrdí Gemza.

V tejto sezóne dosiahla Vlhová dve pódiové umiestnenia v obrovskom slalome. V rakúskom Söldene skončila tretia, v Lienzi ešte o priečku vyššie.

Obrovský slalom v Kronplatzi je považovaný za najnáročnejší v ženskom Svetovom pohári. Slovenka tu súťažila štyrikrát, ale v Top 3 neskočila ani raz.

„Peťa si dala dve kvalitné jazdy, bola spokojná aj s lyžami. Umiestnenie do Top 3 by nás nabudilo a Petre by pomohlo pred olympiádou,“ dodal.

Po rodáčke z Liptovského Mikuláša sa na trati predstavia dve talianske reprezentantky - Marta Bassinová a Federica Brignoneová. Štvorku má Mikaela Shiffrinová a až päťku zrejme najväčšia favoritka - Sara Hectorová zo Švédska.

Prvé kolo je na programe v utorok o 10.30 h. Druhé jazdy absolvuje najlepšia tridsiatka pretekárok po úvodnom kole tradične o tri hodiny neskôr.

Štartová listina - 1. kolo: obrovský slalom v Kronplatzi

1.

Petra Vlhová

Slovensko 

2.

Marta Bassinová

Taliansko

3.

Federica Brignoneová

Taliansko

4.

Mikaela Shiffrinová

USA

5.

Sara Hectorová

Švédsko

6.

Tessa Worleyová

Francúzsko

7.

Michelle Gisinová

Švajčiarsko

8.

Katharina Liensbergerová

Rakúsko

9.

Alice Robinsonová

Nový Zéland 

10.

Maryna Gasienicová-Danielová

Poľsko

11.

Ragnhild Mowinckel

Nórsko

12.

Stephanie Brunnerová

Rakúsko

13.

Katharina Truppeová

Rakúsko

14.

Meta Hrovatová

Slovinsko

15.

Mina Fuerst Holtmannová

Nórsko

Súvisiace články