Ostali len traja. Kariéru ukončil ďalší majster sveta z Göteborgu

Peter Pucher vpravo ešte v drese Zvolena v roku 2011. (Autor: archív TASR)
SITA|24. sep 2018 o 19:02

Prevažnú časť klubovej kariéry strávil Peter Pucher v Česku.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE. Bohatú hokejovú kariéru ukončil ďalší z majstrov sveta z Göteborgu 2002 útočník Peter Pucher.

Definitívnu bodku dal počas víkendu v súboji tretej najvyššej českej súťaži vo farbách Moravských Budějovíc, za ktoré hral aj v minulej sezóne.

Sedemkrát štartoval na MS

Prešovský rodák okrem spomenutého zlata získal aj striebro v Petrohrade 2000. Slovensko reprezentoval dovedna na siedmich MS.

Prevažnú časť klubovej kariéry strávil v Česku. Cez rodný Prešov, Poprad a Košice sa dostal do Znojma, v ktorom odohral osem sezón.

Neskôr zamieril do Pardubíc, odtiaľ do Brna. V rokoch 2009 až 2011 pôsobil vo Zvolene, odkiaľ sa vrátil do Znojma na ďalších šesť súťažných ročníkov.

Od leta 2017 pôsobil v spomenutých Moravských Budějoviciach. Na svojom konte má jediný klubový titul, získal ho v roku 1999 s Košicami.

Ostali už len traja

Po Petrovi Pucherovi zostávajú už len traja hráči zo zlatého göteborského tímu, ktorí ešte aktívne hrajú.

V Znojme je Peter obrovskou ikonou, pre nás hráčov aj fanúšikov. Priaznivci chcú pod strechou zimného štadióna jeho dres a ja si myslím, že si túto poctu naozaj zaslúži.


Jan Bulín, bývalý spoluhráč Petra Puchera

Ladislav Nagy je hráčom tipsportligových Košíc, Marek Uram je v rovnakej súťaži v rodnom Liptovskom Mikuláši a center Jozef Stümpel pôsobí v druholigovom tíme HC Dynamax 96 Nitra.

"Je to výborný hráč a ja si neskutočne cením jeho hru, aká sa len tak nevidí. V Moravských Budějoviciach nás vlani dotiahol takmer až do baráže o postup a v tíme určite bude chýbať.

V Znojme je Peter obrovskou ikonou, pre nás hráčov aj fanúšikov. Priaznivci chcú pod strechou zimného štadióna jeho dres a ja si myslím, že si túto poctu naozaj zaslúži," povedal pre oficiálny web klubu HC Moravské Budějovice Pucherov bývalý spoluhráč Jan Bulín, ktorý aktuálne hrá za Znojmo.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: