Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Páleš s Biksadským mali ťažké poveternostné podmienky

TASR|23. aug 2004 o 11:55

Schinias 23. augusta (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Páleš s Danielom Biksadským sa prebojovali do stredajšieho semifinále ...

Schinias 23. augusta (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Páleš s Danielom Biksadským sa prebojovali do stredajšieho semifinále C2 na 1000 m na OH 2004, keď v prvej rozjazde na novovybudovanom olympijskom kanáli Schinias obsadili časom 3:47,263 šisetu priečku. Priamy postup do piatkového finále si zaistili prvé tri posádky - Rumuni, Kubánci a Poliaci.

Páleš s Biksadským sa od začiatku rozjazdy držali na zadných pozíciach a po úvodnom 500 m úseku boli na piatej priečke. V druhej časti trate si pohoršili o jedno miesto, pričom do cieľa prišli s výraznou časovou stratou za najlepšími piatimi loďami, postup do semifinále im však neunikol. Páleš s Biksadským začali jazdiť v spoločnej lodi iba niekoľko mesiacov pred olympiádou, účasť v Aténach si zabezpečili vďaka prerozdeleniu miesteniek zo strany Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) a dvom suverénnym víťazstvam na 1000 a 500 m trati na majstrovstvách Slovenska na Zelenej Vode.

"Mali sme ťažké poveternostné podmienky, bežne takéto podmienky nebývajú na pretekoch, ale musíme sa s tým vyrovnať," povedal skúsený Páleš, ktorý v Aténach štartuje už na svojej štvrtej olympiáde. Podľa slov olympijského debutanta Biksadského mali všetci kanoisti rovnaké podmienky. "Išlo skôr o to, že sme sa nedostali do takej pohody, aby sme udržali krok s najlepšími ľoďami. Dostali sme potom vlnu, ktorá nás už len vozila."

Súvisiace články