Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Országh ide do Slovana, Čadovi bude robiť asistenta

Vladimír Országh je majster sveta z Göteborgu 2002, má aj bronz z MS v Helsinkách 2003. V NHL odohral sedem sezón. Teraz trénuje extraligovú Banskú Bystricu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 17. apr 2014 o 05:31

Banskú Bystricu povedú v novej sezóne Miroslav Chudý s asistentom Miroslavom Hlinkom.

BANSKÁ BYSTRICA. Na lavičke hokejistov HC ´05 Banská Bystrica končí hlavný tréner Vladimír Országh, ktorý podľa viacerých zdrojov mieri na pozíciu asistenta Rostislava Čadu v Slovane Bratislava.

V bronzovom tíme poslednej extraligovej sezóny ho na pozícii hlavného kormidelníka nahradí doterajší asistent Miroslav Chudý. Do realizačného tímu HC ´05 mieri ďalší člen tímu majstrov sveta 2002 Miroslav Hlinka, ktorý bude vykonávať funkciu asistenta.

Pomohli mu posunúť sa

"Vladimír Országh po dvoch rokoch končí vo funkcii hlavného trénera. Stalo sa tak na jeho žiadosť, keďže požiadal vedenie HC ´05 o uvoľnenie z postu trénera. HC ´05 Banská Bystrica vyšlo Vladovi v ústrety a verí, že tento krok bude veľkým posunom vpred v jeho trénerskej kariére. Za odvedenú prácu mu patrí veľká vďaka," píše sa na klubovom webe Banskej Bystrice.

Chudý pôsobí v štruktúrach Banskej Bystrice už dlhšiu dobu. Ako hlavný kouč priviedol baranov v sezóne 2007/2008 do extraligy.

Hovorí po anglicky

V bratislavskom Slovane chcú v novej sezóne obmeniť káder a posilniť tím o viacero hráčov zo zahraničia. Országh, ktorý pôsobil aj v NHL, komunikuje výborne po anglicky.

Doteraz boli Čadovými asistentmi Ján Lipiansky a Roman Stantien. Definitíva o Országhovom príchode do Slovana však ešte nie je hotová.

"Minulý týždeň som dostal ponuku od Slovana na pozíciu asistenta trénera. Vyčkajme si na ďalší vývoj udalostí,“ uviedol pre denník Šport Vladimír Országh, ktorý je momentálne s reprezentáciou vo Francúzsku.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.