Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

OH2004: Bratia Pavol a Peter Hochschornerovci suverénne obhájili zlato zo Sydney

TASR|20. aug 2004 o 11:47

Atény 20. augusta (TASR) - Dvojičky Pavol a Peter Hochschornerovci sa stali olympijskými víťazmi a zopakovali tak svoj zlatý triumf spred štyroch rokov ...

Atény 20. augusta (TASR) - Dvojičky Pavol a Peter Hochschornerovci sa stali olympijskými víťazmi a zopakovali tak svoj zlatý triumf spred štyroch rokov v Sydney. Pred striebornými Nemcami Marcusom Beckerom - Stefanom Henze mali náskok 3,82 s, pre bronz si dopádlovali Česi Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek.

Dvadsaťštyriroční bratia Pavol a Peter Hochschornerovci finálovú jazdu zvládli takmer bezchybne, jedine na 18-ke sa dotkol bránky Peter chrbtom, no ani dve trestné sekundy navyše neohrozili ich zlatý piedestá. Medzi 20 bránkami sa jasne ukazovalo ich majstrovstvo, do protiprúdnych bránok sa krásne zavesovali, na 12-ke sa zadák Peter vyklonil o niečo viac ako zvykne, aby skorigoval bezchybný smer zlatej deblovky. Na 17-tej protiprúdnej bránke ich trochu spláchlo a na 18-ke ľahký dotyk Petra s bránkou spôsobil, že ani jedna zo šiestich finálových debloviek nezašla čistú jazdu.

Hochschornerovci uzatvorili unikátnu zbierku slovenských slalomárov v olympijskom areáli Hellenikon, ktorí sa stali najúspešnejší zo všetkých účastníkov so zbierkou dvoch zlatých a jednej striebornej medaily. Striebro Martikána, ukrivdeného vo finále singlistov, sa však neustále rieši, pretože slovenského olympionika jednoznačne poškodili a rozhodcovia ho obrali o zlato.

Súvisiace články