Ogier je víťazom Rely Portugalska, Koči skončil na 30. mieste

Francúz Sebastien Ogier.
Francúz Sebastien Ogier. (Autor: SITA/AP)
TASR|6. apr 2014 o 14:38

Slovenský jazdec Martin Koči celkovo skončil na 30. mieste so stratou 33:02 min na Ogiera.

FARO. Úradujúci majster sveta Francúz Sebastien Ogier na VW Polo sa stal víťazom Rely Portugalska, štvrtého podujatia seriálu MS automobilov.

Slovenský jazdec Martin Koči na Citroëne DS3 si v záverečnej etape udržal pozíciu po druhom súťažnom dni a celkovo skončil na 30. mieste so stratou 33:02 min na Ogiera.

Martin Koči so spolujazdcom Lukášom Kostkom však po prvý raz v kariére vystúpili na pódium v pretekoch juniorských majstrovstiev sveta, keď v tomto hodnotení skončili na 3. priečke.

Mladý Košičan oslávil svoje 21. narodeniny vo veľkom štýle. V ich predvečer - v piatok ako prvý Slovák vyhral rýchlostnú skúšku v rámci hodnotenia juniorského šampionátu JWRC

V sobotu potom pridal ďalšie dve víťazstvá v meraných úsekoch a v nedeľu prvýkrát v kariére vystúpil na stupne víťazov.

"Bola to jednoznačne moja najpodarenejšia rely. Teším sa o to viac, že sa to podarilo na jednej z najnáročnejších. Defekt v závere ma mrzí, ale pätnásťbodový štart do sezóny teší," uviedol v tlačovej správe košického Styllex Motorsport tímu Martin Koči. Z víťazstva medzi juniormi sa nakoniec tešil Francúz Lefebvre pred Nemcom Riedemannom.

Rely Portugalska

1. Sebastien Ogier (Fr./VW Polo) 3:33:20,4 h, 2. Mikko Hirvonen (Fín./Ford Fiesta) +0:43,2 min, 3. Mads Östberg (Nór./Citroën DS3) +1:12,4, 4. Andreas Mikkelsen (Nór./VW Polo) +4:50,5, 5. Henning Solberg (Nór./Ford Fiesta) +5:10,2, 6. Martin Prokop (ČR/Ford Fiesta) +8:27,2,..., 30. Martin KOČI (SR/Citroën DS3) +33:02,0

Poradie MS (po 4 z 13 pretekov): 1. Ogier 91 b, 2. Jari-Matti Latvala (Fín./VW Polo) 62, 3. Östberg 48, 4. Mikkelsen, 5. Hirvonen 35, 6. Thierry Neuville (Belg./Hyundai) 21

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Ogier je víťazom Rely Portugalska, Koči skončil na 30. mieste