Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Nočný beh prilákal do metropoly východu takmer 1700 bežcov

TASR|3. sep 2016 o 14:40

Absolvovali trať dlhú desať kilometrov. Kto bol najlepší?

KOŠICE. Košický nočný beh prilákal v tomto roku do metropoly východu takmer 1700 bežcov, ktorí absolvovali desať kilometrov dlhú trať.

 Na štarte nechýbali ani deti, ktoré zvládli jeden päťkilometrový okruh.

"Hudobné pódiá, ktorých bolo oproti doterajším ročníkom oveľa viac, bežcov burcovali k lepším výkonom, rovnako prebrali fanúšikov popri trati," informovala za organizátorov Ivana Bajerová.

Slová víťazov

Víťazi v ženskej i mužskej kategórii pochádzali z Kene, špeciálnu cenu získal Košičan Jozef Urban, ktorý bol prvým Slovákom v cieli s časom 31 minút a 51 sekúnd.

"Minulý rok som bežal rýchlejšie ako Keňania, ale trať bola trochu iná. Večerné behy mám veľmi rád, je tu super atmosféra, som rád, že som bol zdravý a mohol tu byť. Rád prídem aj o rok," uviedol.

Prvou Slovenkou v cieli bola východniarka Lívia Krajňáková s časom 41 minút a 32 sekúnd.

"Behalo sa mi výborne, trať, načasovanie behu aj organizácia a atmosféra boli super. Nie som Košičanka, pochádzam z Bardejova, no Košice sú krásne mesto, to všetci vieme," vysvetlila.

Večernú osvetlenú trať ovládli noční bežci v piatok (2.9.) po 20.00 h, na štart sa postavili po rozcvičke.

Medailu z podujatia v originálnom dizajne si odniesli všetci bežci, ktorí dobehli do cieľa. Výsledky si môžete pozrieť tu.

Night run: Do košických ulíc vyrazilo takmer 1700 bežcov: fotogaléria

4.9.2016

Nechýbalo prekvapenie

Trať, ktorá sa klasifikuje do kategórie 10K, viedla aj tento rok primárne historickým centrom Košíc.

"Piaty ročník je úspešne za nami, užili si ho ako bežci, tak aj všetci, čo prišli povzbudzovať, organizačne to prebehlo bez komplikácií, čo je najdôležitejšie. Tešíme sa, že sme opäť potvrdili, že nočný beh do Košíc jednoducho patrí, určite môžem potvrdiť, že sa stretneme aj o rok," prezradil hlavný organizátor podujatia Marek Petráš.

Usporiadatelia si aj pre tento rok pripravili prekvapenie. Bežci i fanúšikovia mapovali Košický nočný beh svojimi fotkami, videami, postrehmi počas celého večera. Najlepšia fotografia preto získa dve spiatočné letenky do Bangkoku.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články