Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

NHL naživo v STV

Sportnet|28. aug 2003 o 00:00

BRATISLAVA - Päť nových tvárí, dva nové priame prenosy špičkových športových podujatí a ďalšie relácie ponúkne od septembra vo svojom športovom vysielaní Slovenská televízia (STV).

„Tak ako ostatné verejnoprávne televízie na svete budeme sa špecializovať na najpopulárnejšie športy, ako aj tie, kde Slovensko dosahuje vynikajúce výsledky,“ uviedol ústredný riaditeľ STV Richard Rybníček.

Medzi novými tvárami, ktoré majú od septembra oživiť športové relácie STV, sa objavia redaktori známi z iných médií i nováčikovia. Novú kvalitu si Rybníček sľubuje od Viktora Blažeka, Mateja Hajka, Róberta Baráta, Mareka Sváteka i Lucie Kostercovej.

Od septembra si diváci STV nájdu vo vysielaní priame prenosy najvyššej európskej futbalovej súťaže Ligy majstrov, ktorá sa na jej obrazovky vráti po siedmich rokoch. Pritom budú môcť rozhodovať SMS-hlasovaním, ktoré zápasy STV odvysiela. Od októbra priaznivcov hokeja poteší 30 sobotných priamych prenosov z NHL, ktoré bude STV vyberať podľa časového posunu, účasti slovenských hráčov i atraktivity súperov. Zápasy doplní nový magazín Slováci v NHL. V programe STV 2 nebude chýbať ani slovenská futbalová a hokejová liga.

Zakúpenie vysielacích práv na európsku futbalovú ligu, NHL a OH podľa Rybníčka stálo STV okolo 100 miliónov korún. (tasr, ju)

Súvisiace články